UrDPI TALABALARI BILAN “YOSHLAR KUNI” DOIRASIDA RAHBARLARNING UCHRASHUVLARI DAVOM ETMOQDA
Bugun, 12-mart kuni, Urganch davlat pedagogika institutida O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi Pedagog kadrlarni tayyorlash va kasbiy rivojlantirish boshqarmasi boshlig’i Husanboy  G’aniyev ishtirokida talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Uchrashuvni institut rektori Feruza Madraximova kirish so‘zi bilan ochib berdi.
Tadbir davomida mamlakatimizda ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar, pedagog kadrlar tayyorlash sifatini oshirish borasida fikr-mulohazalar bildirildi. Shuningdek, bo‘lajak pedagoglar oldida turgan muhim vazifalar, zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni egallash zarurati hamda kasbiy mahoratni muntazam oshirib borish masalalariga alohida to‘xtalib o‘tildi.
Muloqot davomida talabalar o‘z taklif va mulohazalarini bildirib, o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

ВСТРЕЧИ РУКОВОДИТЕЛЕЙ СО СТУДЕНТАМИ УрГПИ ПРОДОЛЖАЮТСЯ В РАМКАХ «ДНЯ МОЛОДЕЖИ».
Сегодня, 12 марта, в Ургенчском государственном педагогическом институте состоялся открытый диалог со студенческой молодежью с участием начальника управления подготовки и профессионального развития педагогических кадров Министерства дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан Husanboy G‘aniyev.
Встречу вступительным словом открылa ректор института, профессор Feruza Madraximova.
В ходе мероприятия были высказаны мнения и предложения по поводу проводимых в стране реформ в системе образования, а также вопросов повышения качества подготовки педагогических кадров. Кроме того, особое внимание было уделено важным задачам, стоящим перед будущими педагогами, необходимости освоения современных знаний и навыков, а также постоянного повышения профессионального мастерства.
В ходе диалога студенты высказали свои предложения и мнения, а также получили ответы на интересующие их вопросы.