VAZIR O‘RINBOSARI UrDPINING BIR GURUH IQTIDORLI YOSHLARI BILAN UCHRASHDI
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o‘rinbosari Sardor Rajabov Urganch davlat pedagogika institutida talabalar uchun yaratilgan zamonaviy shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishgach,  institutning bir guruh iqtidorli yoshlari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida mamlakatimizda ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar, pedagog kadrlar tayyorlash sifatini yanada oshirish, o‘qituvchilik kasbining jamiyatdagi o‘rni va mas’uliyati haqida atroflicha fikr yuritildi. Shuningdek, bo‘lajak pedagoglar oldida turgan muhim vazifalar, zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni egallash zarurati hamda kasbiy mahoratni muntazam oshirib borish masalalariga alohida to‘xtalib o‘tildi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tgan uchrashuv davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar oldilar.

THE DEPUTY MINISTER MET WITH A GROUP OF TALENTED YOUTH AT UrSPI
The First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation, Sardor Rajabov, after familiarizing himself with the modern conditions created for students at Urgench State Pedagogical Institute, held a meeting with a group of talented students of the institute.
During the meeting, comprehensive discussions were held on the reforms being implemented in the education system of our country, further improving the quality of training pedagogical personnel, as well as the role and responsibility of the teaching profession in society. Special attention was also paid to the key tasks facing future teachers, the need to acquire modern knowledge and skills, and the importance of continuously enhancing professional competence.
The meeting, held in an open dialogue format, allowed students to receive answers to the questions that interested them.