VAZIR O‘RINBOSARI UrDPINING BIR GURUH IQTIDORLI YOSHLARI BILAN UCHRASHDI
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o‘rinbosari Sardor Rajabov Urganch davlat pedagogika institutida talabalar uchun yaratilgan zamonaviy shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishgach,  institutning bir guruh iqtidorli yoshlari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida mamlakatimizda ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar, pedagog kadrlar tayyorlash sifatini yanada oshirish, o‘qituvchilik kasbining jamiyatdagi o‘rni va mas’uliyati haqida atroflicha fikr yuritildi. Shuningdek, bo‘lajak pedagoglar oldida turgan muhim vazifalar, zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni egallash zarurati hamda kasbiy mahoratni muntazam oshirib borish masalalariga alohida to‘xtalib o‘tildi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tgan uchrashuv davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar oldilar.

ЗАМЕСТИТЕЛЬ МИНИСТРА ВСТРЕТИЛСЯ С ГРУППОЙ ТАЛАНТЛИВОЙ МОЛОДЕЖИ УрГПИ
Первый заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Сардор Раджабов, ознакомившись с современными условиями, созданными для студентов в Ургенчском государственном педагогическом институте, провёл встречу с группой талантливых студентов института.
В ходе встречи были подробно обсуждены реформы, реализуемые в системе образования нашей страны, вопросы дальнейшего повышения качества подготовки педагогических кадров, а также роль и ответственность профессии учителя в обществе. Особое внимание было уделено важным задачам, стоящим перед будущими педагогами, необходимости освоения современных знаний и навыков, а также постоянного повышения профессионального мастерства.
Встреча прошла в формате открытого диалога, в ходе которого студенты получили ответы на интересующие их вопросы.