Bugun, 30-mart kuni, Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining 8-sonli majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori v.b.,  Kengash raisi Diyorjon Abdullayev hamda Kengash a’zolari ishtirok etdilar.
Yig‘ilish kun tartibida davlat attestatsiyasi, bitiruv malakaviy ishlari hamda magistrlik dissertatsiyalari himoyasiga tayyorgarlik jarayoni, yangi tashkil etiladigan ta’lim yo‘nalishlarini maxsus davlat akkreditatsiyasidan o‘tkazish, 2026-yil 1-choragida jismoniy va yuridik shaxslar murojaatlari bilan ishlash, nazorat va monitoring natijalari kabi bir qator masalalar yuzasidan axborot va hisobotlar tinglandi.
Yakunda institut professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan qator darslik va o‘quv qo‘llanmalar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Muvofiqlashtiruvchi Kengashga tavsiya etildi.

СОСТОЯЛОСЬ ОЧЕРЕДНОЕ ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА.
Сегодня, 30 марта, состоялось 8-е заседание Совета Ургенчского государственного педагогического института. В нём приняли участие исполняющий обязанности ректора института, председатель Совета Диёpжон Абдуллаев, а также члены Совета.
В повестке дня заседания были заслушаны информация и отчёты по ряду вопросов, включая процесс подготовки к государственной аттестации, защите выпускных квалификационных работ и магистерских диссертаций, проведение специальной государственной аккредитации новых образовательных направлений, работу с обращениями физических и юридических лиц за I квартал 2026 года, а также результаты контроля и мониторинга.
В завершение ряд учебников и учебных пособий, подготовленных профессорско-преподавательским составом института, были рекомендованы Координационному совету при Министерстве высшего образования, науки и инноваций.