Bugun Urganch davlat pedagogika institutiga Koreya ta’lim markazi direktori Lee Young Woong, Ta’lim almashinuvi bo‘limi boshlig‘i Kim Marina hamda Koreys tili ta’limini qo‘llab-quvvatlash bo‘limi xodimi Tukhtamuradova Khonzoda tashrif buyurdilar.
Institut rektori v.b. Diyorjon Abdullayev boshchiligida institut mas’ullari hamda Koreya ta’lim markazi rahbariyati vakillari ishtirokida uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida ikki tomon o‘rtasida hamkorlik aloqalarini rivojlantirish, ta’lim sohasidagi istiqbolli yo‘nalishlarni kengaytirish hamda o‘zaro tajriba almashish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, muzokaralar natijasida Xorijiy filologiya kafedrasida talabalar uchun ikkinchi til sifatida koreys tilini o‘qitishni yo‘lga qo‘yish masalasi muhokama qilindi.

В УрГПИ состоялся визит директора Корейского образовательного центра
Сегодня в Ургенчский государственный педагогический институт с визитом прибыли директор Корейского образовательного центра Ли Ён Вунг, руководитель отдела образовательных обменов Ким Марина и сотрудник отдела поддержки корейского языкового образования Тухтамурадова Хонзода.
Была проведена встреча с участием исполняющего обязанности ректора Дийоржона Абдуллаева, руководства института и представителей Корейского образовательного центра.
В ходе встречи обсуждались вопросы развития двустороннего сотрудничества, расширения перспективных направлений в сфере образования, а также обмена опытом.
Также по итогам переговоров был рассмотрен вопрос внедрения преподавания корейского языка как второго иностранного языка для студентов кафедры зарубежной филологии.