URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI KENGASHINING 8-MAJLISI  BO‘LIB O‘TDI
Kengash institut rektori v.v.b. Jumanazar Yarmetov raisligida o‘tkazildi hamda  ta'limda metodning o‘ziga xos ahamiyati, rahbar va xodim, pedagog va talaba munosabatlari, mustaqil ta'limga alohida e'tbor qaratish kabi ko‘plab masalalar yuzasidan fikr-mulohazalar bayon qilindi.
Kengash yig‘ilishida kun tartibidan o‘rin olgan quyidagi masalalar bo‘yicha hisobot va axborotlar tinglandi:
Siyosiy axborot tinglandi.
(U.Xo‘jamurodov  axboroti)
2022-2023-o‘quv yilining 1-yarmi yakunlari to‘g‘risida.
(X.Siddiqov hisoboti)
Institutda 2022-yilda bajariladigan ilmiy tadqiqot ishlarining monitoringi va ilmiy kadrlar tayyorlash masalalari to‘g‘risida.
(E.Xudaynazarov axboroti)
Institutda talabalar amaliyoning tashkil etilishi to‘g‘risida. 2023-2024 o‘quv yilidan boshlab “4+2” o‘quv rejasini ijrosiga tayyorgarlik to‘g‘risida.
(K.Siddiqov axboroti)
Kengashda  O‘zbekiston Respublikasi Oliy attestatsiya komissiyasi Zoologiya instituti ilmiy kengashining qaroriga asosan Bekchanov Xudoybergan O‘rinovichga BIOLOGIYA FANLARI DOKTORI ilmiy darajasining berilishi munosabati bilan diplom topshirildi. Jonkuyar olimimizning keyingi faoliyatida ham zafarlar tilab qolamiz!
Filologiya va san'at fakulteti dekani Zafar Adilov hamda Pedagogika fakulteti o‘qituvchisi Otabek Xudayberganovlar Oliy attestatsiya komissiyasining dotsenti unvonini olishga saylandilar.
Shuningdek, turli xil masalalar muhokama qilinib, mavjud masala va muammolar yuzasidan taklif va mulohazalar bildirildi.
Ma’lumot o‘rnida: Hisobot uchun – 15 daqiqa, axborot uchun – 5 daqiqa hamda taklif, mulohaza va ma’lumotlar uchun 3 daqiqagacha vaqt ajratildi.URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI KENGASHINING 8-MAJLISI  BO‘LIB O‘TDI

THE 8TH MEETING OF THE COUNCIL OF URGENCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE WAS HELD
The Council was chaired by Acting Rector Jumanazar Yarmetov. of the Institute. Under his chairmanship, discussions were held on many issues, such as the special importance of the method in education, the relationship between manager and employee, teacher and student, paying special attention to independent education.
The board heard reports and information on the following items on the agenda:
Political information was heard.
(Information of U. Khodjamurodov).
On the results of the 1st half of the academic year 2022-2023.
(Report of H. Siddikov)
On monitoring of research works and training of scientific personnel carried out in the Institute in 2022.
(Information E.Khudaynazarov)
On organization of students' practice at the Institute. On preparation for the implementation of the curriculum "4 + 2" from 2023-2024 academic year.
(Information Ksiddykov) At the meeting of the Academic Council of the Institute of Zoology of the Higher Attestation Commission of the Republic of Uzbekistan Bekchanov Khudoybergan Orovich was awarded a diploma in connection with the awarding of the degree of Doctor of Biological Sciences. We wish success in further activity of our enthusiastic scientist!
Dean of the Faculty of Philology and Arts Zafar Adilov and teacher of the Faculty of Pedagogy Otabek Khudayberganov were elected to the position of Associate Professor of the Higher Attestation Commission.
Various issues were also discussed, suggestions and comments were made on existing issues and problems.
The information space was allocated: for the report - 15 minutes, for information - 5 minutes, and for suggestions, feedback and information - up to 3 minutes.