URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI KENGASHINING 8-MAJLISI  BO‘LIB O‘TDI
Kengash institut rektori v.v.b. Jumanazar Yarmetov raisligida o‘tkazildi hamda  ta'limda metodning o‘ziga xos ahamiyati, rahbar va xodim, pedagog va talaba munosabatlari, mustaqil ta'limga alohida e'tbor qaratish kabi ko‘plab masalalar yuzasidan fikr-mulohazalar bayon qilindi.
Kengash yig‘ilishida kun tartibidan o‘rin olgan quyidagi masalalar bo‘yicha hisobot va axborotlar tinglandi:
Siyosiy axborot tinglandi.
(U.Xo‘jamurodov  axboroti)
2022-2023-o‘quv yilining 1-yarmi yakunlari to‘g‘risida.
(X.Siddiqov hisoboti)
Institutda 2022-yilda bajariladigan ilmiy tadqiqot ishlarining monitoringi va ilmiy kadrlar tayyorlash masalalari to‘g‘risida.
(E.Xudaynazarov axboroti)
Institutda talabalar amaliyoning tashkil etilishi to‘g‘risida. 2023-2024 o‘quv yilidan boshlab “4+2” o‘quv rejasini ijrosiga tayyorgarlik to‘g‘risida.
(K.Siddiqov axboroti)
Kengashda  O‘zbekiston Respublikasi Oliy attestatsiya komissiyasi Zoologiya instituti ilmiy kengashining qaroriga asosan Bekchanov Xudoybergan O‘rinovichga BIOLOGIYA FANLARI DOKTORI ilmiy darajasining berilishi munosabati bilan diplom topshirildi. Jonkuyar olimimizning keyingi faoliyatida ham zafarlar tilab qolamiz!
Filologiya va san'at fakulteti dekani Zafar Adilov hamda Pedagogika fakulteti o‘qituvchisi Otabek Xudayberganovlar Oliy attestatsiya komissiyasining dotsenti unvonini olishga saylandilar.
Shuningdek, turli xil masalalar muhokama qilinib, mavjud masala va muammolar yuzasidan taklif va mulohazalar bildirildi.
Ma’lumot o‘rnida: Hisobot uchun – 15 daqiqa, axborot uchun – 5 daqiqa hamda taklif, mulohaza va ma’lumotlar uchun 3 daqiqagacha vaqt ajratildi.URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI KENGASHINING 8-MAJLISI  BO‘LIB O‘TDI

СОСТОЯЛОСЬ 8-Е ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА
Совет возглавил в.и.о ректора Джуманазар Ярметов. института. Под  его председательством  были проведены обсуждения по многим вопросам, таким как особая важность метода в образовании, взаимоотношения руководителя и работника, педагога и студента, уделение особого внимания независимому образованию.
На заседании совета были заслушаны отчеты и информация по следующим вопросам, включенным в повестку дня:
Политическая информация была заслушана.
(Информация У. Ходжамуродова)
Об итогах 1-го полугодия 2022-2023 учебного года.
(Отчет Х.Сиддыкова)
По вопросам мониторинга научно-исследовательских работ и подготовки научных кадров, выполняемых в институте в 2022 году.
(Информация Е.Худайназарова)
Об организации практики студентов в институте. О подготовке к выполнению учебного плана "4 + 2" с 2023-2024 учебного года.
(Информация КСиддыкова)                                                                                                                                                                                                               На заседании Ученого совета Института зоологии Высшей аттестационной комиссии Республики Узбекистан Бекчанову Худойбергану Оровичу был вручен диплом в связи с присвоением ученой степени доктора биологических наук. Желаем успехов и в дальнейшей деятельности нашего увлеченного ученого!
Декан факультета филологии и искусств Зафар Адилов и преподаватель факультета педагогики Отабек Худайберганов избраны на должность доцента Высшей аттестационной комиссии.
Также были обсуждены различные вопросы, высказаны предложения и замечания по существующим вопросам и проблемам.
На информационное место отводилось: на отчет – 15 минут, на информацию – 5 минут, а на предложения, отзывы и информацию-до 3 минут.