UrDPIDA TASHKIL ETILGAN “CHIM USTIDA XOKKEY” TO‘GARAGINING FAOL ISHTIROKCHISIGA AYLANING
Institutimizda talaba-yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularni sog‘lom turmush tarziga jalb qilish hamda sportga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirish maqsadida “Chim ustida xokkey” to‘garaklari tashkil etildi.
Mashg‘ulotlar maxsus dastur asosida, tajribali murabbiylar rahbarligida olib borilib, ishtirokchilarning boshlang‘ich ko‘nikmalaridan boshlab professional darajagacha rivojlanishi ko‘zda tutilgan.
Shuningdek, to‘garak doirasida turli ichki musobaqalar, do‘stona uchrashuvlar hamda sport tadbirlarini tashkil etish rejalashtirilgan bo‘lib, bu yoshlarning sportga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirishga xizmat qiladi.

СТАНЬТЕ АКТИВНЫМ УЧАСТНИКОМ КРУЖКА «ХОККЕЙ НА ТРАВЕ», ОРГАНИЗОВАННОГО В УрГПИ!
В нашем институте с целью содержательной организации свободного времени студентов, привлечения их к здоровому образу жизни, а также повышения интереса к спорту организованы кружки по «хоккею на траве».
Занятия проводятся на основе специальной программы под руководством опытных тренеров, при этом предусмотрено развитие участников от начального уровня до профессионального.
Кроме того, в рамках кружка планируется проведение различных внутренних соревнований, товарищеских встреч и спортивных мероприятий, что будет способствовать дальнейшему повышению интереса молодежи к спорту.