Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan “UTeM Malaysia – Uzbekistan Talent Recruitment & Academic Opportunities Event 2026” xalqaro tadbirida Urganch davlat pedagogika instituti vakillari Xorijiy filologiya fakulteti kafedrasi mudiri Gulbahor Eschanova hamda Xorijiy til va adabiyoti yo‘nalishining 3-bosqich talabalari faol ishtirok etdilar.
Tadbir davomida xalqaro ta’lim imkoniyatlari, stipendiya dasturlari, akademik almashinuv va talabalar mobilitetini rivojlantirish masalalari yuzasidan uchrashuv hamda muzokaralar olib borildi.
Tadbir yakunida pedagogikada sun’iy intellekt (AI) texnologiyalaridan foydalanish bo‘yicha yozgi onlayn kurs tashkil etish masalasi ham muhokama qilindi.

Представители УрГПИ приняли активное участие в форуме “UTeM Malaysia – Uzbekistan Talent Recruitment & Academic Opportunities Event 2026”
Представители Ургенчского государственного педагогического института — заведующая кафедрой факультета зарубежной филологии Гульбахор Эшанова, а также студенты 3 курса направления «Иностранный язык и литература» — приняли активное участие в международном мероприятии “UTeM Malaysia – Uzbekistan Talent Recruitment & Academic Opportunities Event 2026”, состоявшемся в городе Ташкенте.
В ходе мероприятия были проведены встречи и переговоры по вопросам международных образовательных возможностей, стипендиальных программ, академического обмена и развития студенческой мобильности.
По итогам мероприятия также было обсуждено создание летнего онлайн-курса по использованию технологий искусственного интеллекта (AI) в педагогике.