Vazir o‘rinbosari UrDPIda amalga oshirilayotgan yangi o‘quv binosining qurilishi bilan yaqindan tanishdi
Bugun Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari O‘ktam Salomov Urganch davlat pedagogika institutiga tashrif buyurib, institut rektori v.b. Diyorjon Abdullayev hamrohligida institutda amalga oshirilayotgan qurilish va bunyodkorlik ishlari bilan yaqindan tanishdi.
Tashrif davomida institut hududida barpo etilayotgan 7 qavatli zamonaviy o‘quv binosining qurilish jarayonlari ko‘zdan kechirildi.
Ma’lumot uchun, mazkur o‘quv binosi 1000 o‘ringa mo‘ljallangan bo‘lib, uning yonidan 300 o‘rinli Madaniyat saroyini qurish ishlari ham boshlangan.
Bugungi kunda qurilish jarayonlari jadallik bilan davom qilyapti. Ushbu binoni kelgusi o‘quv yilining boshiga foydalanishga topshirish rejalashtirilgan.

ЗАМЕСТИТЕЛЬ МИНИСТРА ОЗНАКОМИЛСЯ С ХОДОМ СТРОИТЕЛЬСТВА НОВОГО УЧЕБНОГО КОРПУСА, РЕАЛИЗУЕМОГО В УрГПИ
Заместитель министра ознакомился с ходом строительства нового учебного корпуса, реализуемого в УрГПИ
Сегодня заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Окта́м Саломов посетил Ургенчский государственный педагогический институт и в сопровождении и.о. ректора института Диёржона Абдуллаева подробно ознакомился со строительными и созидательными работами, проводимыми в институте.
В ходе визита были осмотрены строительные работы современного 7-этажного учебного корпуса, возводимого на территории института.
Для справки: данный учебный корпус рассчитан на 1000 мест, а рядом с ним также начато строительство Дворца культуры на 300 мест.
В настоящее время строительные работы продолжаются ускоренными темпами. Планируется ввести здание в эксплуатацию к началу следующего учебного года.