Urganch davlat pedagogika institutida ma’naviy-ma’rifiy masalalarga bag‘ishlangan kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Urganch davlat pedagogika institutida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-noyabrdagi “Aholi salomatligi va millat genofondini giyohvandlik va narkojinoyatlardan samarali himoya qilish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF–207-son Farmonida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash masalalariga bag‘ishlangan ma’naviy-ma’rifiy kengash yig‘ilishi o‘tkazildi.
Yig‘ilish davomida talaba-yoshlar orasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, giyohvandlik va narkojinoyatlarning salbiy oqibatlari haqida keng tushuntirish ishlarini olib borish, yoshlarni turli yot g‘oya va zararli illatlardan asrash, ularning huquqiy madaniyati hamda ma’naviy immunitetini mustahkamlash masalalari muhokama qilindi.
Yig‘ilish yakunida yoshlarni sog‘lom va barkamol etib tarbiyalash, ularning manfaatlarini himoya qilish hamda ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish bo‘yicha kelgusidagi ustuvor vazifalar belgilab olindi.

В УрГПИ СОСТОЯЛОСЬ ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА, ПОСВЯЩЁННОЕ ДУХОВНО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСКИМ ВОПРОСАМ
В УрГПИ прошло заседание духовно-просветительского Совета, посвящённое вопросам обеспечения исполнения задач, определённых Указом Президента Республики Узбекистан № ПФ–207 от 3 ноября 2025 года «О комплексных мерах по эффективной защите здоровья населения и генофонда нации от наркомании и наркопреступности».
В ходе заседания были обсуждены вопросы пропаганды здорового образа жизни среди студентов и молодёжи, проведения широких разъяснительных работ о негативных последствиях наркомании и наркопреступности, защиты молодёжи от различных чуждых идей и вредных привычек, а также укрепления их правовой культуры и духовного иммунитета.
По итогам заседания были определены приоритетные задачи по воспитанию молодёжи здоровыми и гармонично развитыми личностями, защите их интересов, а также повышению эффективности духовно-просветительской работы.