Bugun Urganch davlat pedagogika institutida talaba-yoshlar uchun yaratilgan ta’lim sharoitlari, zamonaviy imkoniyatlar hamda ularning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etishga qaratilgan ishlar bilan ota-onalarni yaqindan tanishtirish maqsadida uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda rektor v.b. Diyorjon Abdullayev mamlakatimizda yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar, oliy ta’lim tizimidagi islohotlar hamda institutda ta’lim sifati va talabalar hayotini yanada yaxshilash borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida atroflicha fikr-mulohazalarini bildirdi.
Shuningdek, yoshlar tarbiyasi, ularning ijtimoiy faolligini oshirish, bandligini ta’minlash hamda ta’lim jarayonida halollik va shaffoflikni mustahkamlash masalalarida ota-onalar bilan hamkorlikni kuchaytirish muhimligi ta’kidlandi.
Samimiy va ochiq muloqot ruhida o‘tgan uchrashuvda ota-onalar ham farzandlari uchun yaratilgan sharoitlar hamda ko‘rsatilayotgan e’tibor uchun institut jamoasiga minnatdorlik bildirib, taklif va mulohazalarini bildirdilar.

A Meeting Between the Administration and Parents Was Organized at UrSPI Within the Framework of the “Parents Forum”
Today, a meeting was held at Urganch State Pedagogical Institute to familiarize parents with the educational conditions, modern opportunities created for students, as well as the activities aimed at organizing their free time meaningfully.
During the meeting, Acting Rector Diyorjon Abdullayev shared detailed opinions on the opportunities being created for young people in our country, the reforms in the higher education system, and the efforts being implemented at the institute to further improve the quality of education and student life.
It was also emphasized that strengthening cooperation with parents is important in matters such as youth upbringing, increasing their social activity, ensuring employment, and reinforcing honesty and transparency in the educational process.
During the meeting, which was held in a sincere and open dialogue atmosphere, parents expressed their gratitude to the institute staff for the conditions and attention provided for their children, and also shared their suggestions and opinions.