Bugun Urganch davlat pedagogika institutida talaba-yoshlar uchun yaratilgan ta’lim sharoitlari, zamonaviy imkoniyatlar hamda ularning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etishga qaratilgan ishlar bilan ota-onalarni yaqindan tanishtirish maqsadida uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda rektor v.b. Diyorjon Abdullayev mamlakatimizda yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar, oliy ta’lim tizimidagi islohotlar hamda institutda ta’lim sifati va talabalar hayotini yanada yaxshilash borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida atroflicha fikr-mulohazalarini bildirdi.
Shuningdek, yoshlar tarbiyasi, ularning ijtimoiy faolligini oshirish, bandligini ta’minlash hamda ta’lim jarayonida halollik va shaffoflikni mustahkamlash masalalarida ota-onalar bilan hamkorlikni kuchaytirish muhimligi ta’kidlandi.
Samimiy va ochiq muloqot ruhida o‘tgan uchrashuvda ota-onalar ham farzandlari uchun yaratilgan sharoitlar hamda ko‘rsatilayotgan e’tibor uchun institut jamoasiga minnatdorlik bildirib, taklif va mulohazalarini bildirdilar.

В УрГПИ В РАМКАХ «ФОРУМА РОДИТЕЛЕЙ» БЫЛА ОРГАНИЗОВАНА ВСТРЕЧА РУКОВОДСТВА С РОДИТЕЛЯМИ
Сегодня в Ургенчском государственном педагогическом институте состоялась встреча, организованная с целью ознакомления родителей с созданными для студентов условиями обучения, современными возможностями, а также проводимой работой по содержательной организации их свободного времени.
В ходе встречи исполняющий обязанности ректора Диёржон Абдуллаев подробно рассказал о возможностях, создаваемых для молодёжи в нашей стране, реформах в системе высшего образования, а также о проводимой в институте работе по дальнейшему повышению качества образования и улучшению студенческой жизни.
Также была подчеркнута важность усиления сотрудничества с родителями в вопросах воспитания молодёжи, повышения их социальной активности, обеспечения занятости, а также укрепления принципов честности и прозрачности в образовательном процессе.
Во время встречи, прошедшей в атмосфере искреннего и открытого диалога, родители выразили благодарность коллективу института за созданные условия и внимание к их детям, а также поделились своими предложениями и мнениями.