Davlat oliy ta’lim muassasalariga 2026/2027 o‘quv yili uchun o‘qishga qabul qilish jarayonlarida jismoniy va yuridik shaxslarning, ota-onalar hamda abituriyentlarning murojaatlarini tezkor va samarali ko‘rib chiqish, ularga real vaqt rejimida huquqiy tushuntirish va maslahatlar berish maqsadida Urganch davlat pedagogika instituti qabul komissiyasi huzurida “Call center” ishga tushirildi.
📞“Call center” orqali 2026/2027 oʻquv yili uchun oʻqishga qabul qilish jarayonlariga oid o‘zingizni qiziqtirgan barcha savollarga javob olishingiz hamda murojaatlaringizni yo‘llashingiz mumkin.

A “Call Center” Has Been Launched Under the Admissions Committee of UrSPI!
In order to ensure the prompt and effective handling of inquiries from individuals, legal entities, parents, and applicants during the 2026/2027 admissions campaign to state higher education institutions, as well as to provide legal explanations and consultations in real time, a Call Center has been launched under the Admissions Committee of Urganch State Pedagogical Institute (UrSPI).
📞 Through the Call Center, you can receive answers to all your questions regarding the 2026/2027 admission process and submit your inquiries and appeals.