UrDPI VAKILLARI TURKIYANING PAMUKKALE UNIVERSITETIDA XIZMAT SAFARIDA BO'LIB TURIBDILAR
Ayni kunlarda Urganch davlat pedagogika instituti Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Xo'jamuratov Umarjon Rustamovich hamda San’atshunoslik kafedrasi professori Yetmishboy Abdullayev Xorazm viloyati hokimligi delegatsiyasi tarkibida Turkiyada xizmat safarida bo‘lib turibdilar.
Xizmat safari doirasida Urganch davlat pedagogika instituti hamda Pamukkale universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandum ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida ta’lim, ilmiy-tadqiqot, akademik almashinuv va xalqaro hamkorlik aloqalarini yanada rivojlantirishga xizmat qiladi. Ushbu kelishuv kelgusida professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, qo‘shma ilmiy loyihalarni amalga oshirish hamda ta’lim sifatini oshirishga zamin yaratadi.

UrSPI REPRESENTATIVES ARE ON AN OFFICIAL VISIT TO PAMUKKALE UNIVERSITY, TÜRKIYE!
Currently, Umarjon Rustamovich Khojamuratov, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work of Urganch State Pedagogical Institute (UrSPI), and Professor Yetmishboy Abdullayev of the Department of Art Studies are on an official visit to Türkiye as members of the Khorezm Regional Administration delegation.
As part of the visit, a Memorandum of Cooperation was signed between Urganch State Pedagogical Institute and Pamukkale University.
The memorandum will contribute to the further development of cooperation between the two higher education institutions in the fields of education, scientific research, academic exchange, and international collaboration. The agreement provides a foundation for faculty and student exchange programs, the implementation of joint research projects, and the enhancement of educational quality.