UrDPI VAKILLARI TURKIYANING PAMUKKALE UNIVERSITETIDA XIZMAT SAFARIDA BO'LIB TURIBDILAR
Ayni kunlarda Urganch davlat pedagogika instituti Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Xo'jamuratov Umarjon Rustamovich hamda San’atshunoslik kafedrasi professori Yetmishboy Abdullayev Xorazm viloyati hokimligi delegatsiyasi tarkibida Turkiyada xizmat safarida bo‘lib turibdilar.
Xizmat safari doirasida Urganch davlat pedagogika instituti hamda Pamukkale universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandum ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida ta’lim, ilmiy-tadqiqot, akademik almashinuv va xalqaro hamkorlik aloqalarini yanada rivojlantirishga xizmat qiladi. Ushbu kelishuv kelgusida professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, qo‘shma ilmiy loyihalarni amalga oshirish hamda ta’lim sifatini oshirishga zamin yaratadi.

ПРЕДСТАВИТЕЛИ УрГПИ НАХОДЯТСЯ В СЛУЖЕБНОЙ КОМАНДИРОВКЕ В УНИВЕРСИТЕТЕ ПАМУККАЛЕ ТУРЦИЯ!
В настоящее время первый проректор по вопросам молодёжи и духовно-просветительской работе Ургенчского государственного педагогического института (УрГПИ) Умаржон Рустамович Хужамуратов и профессор кафедры искусствоведения Етмишбой Абдуллаев находятся в служебной командировке в Турции в составе делегации хокимията Хорезмской области.
В рамках визита между Ургенчским государственным педагогическим институтом и Университетом Памуккале был подписан меморандум о сотрудничестве.
Данный меморандум будет способствовать дальнейшему развитию связей между двумя высшими учебными заведениями в сферах образования, научных исследований, академического обмена и международного сотрудничества. Соглашение создаёт основу для организации обмена профессорско-преподавательским составом и студентами, реализации совместных научных проектов, а также повышения качества образования.