URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI ANIQ VA TABIIY FANLAR FAKULTETI NEGIZIDA 2026/2027-O‘QUV YILIDAN BOSHLAB ANIQ FANLAR PEDAGOGIKA OLIY MAKTABI TASHKIL ETILMOQDA!
Urganch davlat pedagogika instituti Aniq va tabiiy fanlar fakulteti negizida 2026/2027-o‘quv yilidan boshlab Aniq fanlar pedagogika oliy maktabi tashkil etilmoqda!
Bu maktab boʻlajak olimlar, innovatorlar va chuqur bilimli o‘qituvchilarni tayyorlashga yo‘naltirilgan ilg‘or yondashuvga ega.
🎓 Oliy maktabda quyidagi bakalavriat yo‘nalishlari bor:
Matematika;
Axborot tizimlari va texnologiyalari;
Sun’iy intellekt.
Oliy maktabning asosiy ustunliklari:
➖ Oliy maktabning o‘quv dasturlari O‘zbekiston milliy pedagogika universiteti tajribasi asosida hamda xalqaro ekspertlar ishtirokida ishlab chiqilgan,
Oʻz sohasining yetuk mutaxassislari, darslarni ingliz tilida olib boradigan yuqori malakali o‘qituvchilar jamoasi faoliyat yuritadi.
Taʼlim texnologik, pedagogik va mazmuniy yondashuvlarni integratsiyalovchi TPACK modeli asosida olib boriladi.
Aniq fanlar pedagogika oliy maktabida tahsil oling hamda o‘zingizni kelajak ta’limining bir qismiga aylantiring!

НА БАЗЕ ФАКУЛЬТЕТА ТОЧНЫХ И ЕСТЕСТВЕННЫХ НАУК УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА С 2026/2027 УЧЕБНОГО ГОДА СОЗДАЁТСЯ ВЫСШАЯ ШКОЛА ПЕДАГОГИКИ ТОЧНЫХ НАУК!
На базе факультета точных и естественных наук Ургенчского государственного педагогического института с 2026/2027 учебного года создаётся Высшая школа педагогики точных наук!
Эта школа ориентирована на подготовку будущих учёных, новаторов и высококвалифицированных педагогов, обладающих глубокими знаниями и современными профессиональными компетенциями.
🎓 В Высшей школе реализуются следующие образовательные программы бакалавриата:
• Математика;
• Информационные системы и технологии;
• Искусственный интеллект.
Основные преимущества Высшей школы:
• Образовательные программы разработаны на основе опыта Национального педагогического университета Узбекистана с участием международных экспертов;
• Обучение ведут ведущие специалисты в своих областях и высококвалифицированные преподаватели, проводящие занятия на английском языке;
• Учебный процесс организован на основе модели TPACK, интегрирующей технологический, педагогический и содержательный подходы к обучению.