URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI ANIQ VA TABIIY FANLAR FAKULTETI NEGIZIDA 2026/2027-O‘QUV YILIDAN BOSHLAB ANIQ FANLAR PEDAGOGIKA OLIY MAKTABI TASHKIL ETILMOQDA!
Urganch davlat pedagogika instituti Aniq va tabiiy fanlar fakulteti negizida 2026/2027-o‘quv yilidan boshlab Aniq fanlar pedagogika oliy maktabi tashkil etilmoqda!
Bu maktab boʻlajak olimlar, innovatorlar va chuqur bilimli o‘qituvchilarni tayyorlashga yo‘naltirilgan ilg‘or yondashuvga ega.
🎓 Oliy maktabda quyidagi bakalavriat yo‘nalishlari bor:
Matematika;
Axborot tizimlari va texnologiyalari;
Sun’iy intellekt.
Oliy maktabning asosiy ustunliklari:
➖ Oliy maktabning o‘quv dasturlari O‘zbekiston milliy pedagogika universiteti tajribasi asosida hamda xalqaro ekspertlar ishtirokida ishlab chiqilgan,
Oʻz sohasining yetuk mutaxassislari, darslarni ingliz tilida olib boradigan yuqori malakali o‘qituvchilar jamoasi faoliyat yuritadi.
Taʼlim texnologik, pedagogik va mazmuniy yondashuvlarni integratsiyalovchi TPACK modeli asosida olib boriladi.
Aniq fanlar pedagogika oliy maktabida tahsil oling hamda o‘zingizni kelajak ta’limining bir qismiga aylantiring!

STARTING FROM THE 2026/2027 ACADEMIC YEAR, THE HIGHER SCHOOL OF EXACT SCIENCES PEDAGOGY WILL BE ESTABLISHED ON THE BASIS OF THE FACULTY OF EXACT AND NATURAL SCIENCES OF UrSPI!
Starting from the 2026/2027 academic year, the Higher School of Exact Sciences Pedagogy will be established on the basis of the Faculty of Exact and Natural Sciences of UrSPI!
The Higher School adopts an advanced educational approach aimed at preparing future scientists, innovators, and highly knowledgeable educators equipped with modern competencies.
🎓 The following bachelor’s degree programs are offered:
Mathematics;
Information Systems and Technologies;
Artificial Intelligence.
Key advantages of the Higher School:
Academic programs have been developed based on the experience of the National Pedagogical University of Uzbekistan with the participation of international experts;
Courses are taught by distinguished specialists and highly qualified faculty members, including instructors who deliver classes in English;
Education is conducted using the TPACK model, which integrates technological, pedagogical, and content-based approaches to teaching and learning.