UrDPI KENGASHINING NAVBATDAGI YIG‘ILISHI BO‘LIB O‘TDI
Bugun, 29-iyun kuni Urganch davlat pedagogika institutining 2025-2026-o‘quv yilidagi oxirgi kengashi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori v.b., Kengash raisi Diyorjon Abdullayev hamda kengash aʼzolari ishtirok etdilar.
Kun tartibida soha prorektorlari va rektor tasarrufidagi bo‘limlarning 2025-2026-o‘quv yilidagi faoliyati yakunlari bo‘yicha hisobotlari tinglandi. Shuningdek, kafedralar kesimida institut professor-o‘qituvchilarining o‘tgan o‘quv yili davomida 110 ballik baholash tizimidagi faoliyati natijalari e’lon qilindi va tegishli qarorlar qabul qilindi.
Kengash yakunida kelgusi o‘quv yiliga puxta tayyorgarlik ko‘rish hamda mustaqil izlanuvchilikka qabul jarayonlarini samarali tashkil etish bo‘yicha ustuvor vazifalar belgilab olindi. Shuningdek, bir guruh professor-o‘qituvchilarning ilmiy unvon olish uchun hujjatlari OAKga, qator nashr ishlari esa Muvofiqlashtiruvchi kengashga tavsiya etildi.

СОСТОЯЛОСЬ ОЧЕРЕДНОЕ ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УрГПИ
Сегодня, 29 июня, состоялось заключительное заседание Совета Ургенчского государственного педагогического института в 2025–2026 учебном году. В заседании приняли участие исполняющий обязанности ректора института, председатель Совета Диёржон Абдуллаев, а также члены Совета.
В соответствии с повесткой дня были заслушаны отчёты проректоров по направлениям деятельности и подразделений, находящихся в непосредственном подчинении ректора, об итогах их работы в 2025–2026 учебном году. Кроме того, были объявлены результаты деятельности профессорско-преподавательского состава института по кафедрам в рамках 110-балльной системы оценки за прошедший учебный год, а также приняты соответствующие решения.
По итогам заседания были определены приоритетные задачи по качественной подготовке к новому учебному году и эффективной организации процесса приёма независимых соискателей. Также документы ряда профессоров и преподавателей для присвоения учёных званий были рекомендованы к рассмотрению в Высшей аттестационной комиссии (ВАК), а ряд издательских работ — в Координационный совет.