“Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti sovrindori va uning ota-onasi taqdirlandi
Bugun Urganch davlat pedagogika institutida iqtidorli talabalar hamda ularning ota-onalari bilan o‘tkazilgan uchrashuv oldidan Musiqa ta’limi yo‘nalishi 3-bosqich talabasi, “Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti sovrindori Qodirbergan Aminboyev alohida e’tirof etildi.
Tadbirda Urganch davlat pedagogika instituti rektori v.b. Diyorjon Abdullayev Qodirbergan Aminboyevning Prezidentimiz tomonidan ushbu yuksak davlat mukofotiga munosib ko‘rilgani institut jamoasi uchun katta faxr ekanini ta’kidladi.
Shuningdek, talabaning yutuqlarida munosib hissa qo‘shgan ota-onasi va ustozlariga institut tomonidan pul mukofoti hamda esdalik sovg‘alari topshirildi.
Tadbir yakunida Qodirbergan Aminboyev, uning ota-onasi hamda ustozlariga samimiy tabrik va ezgu tilaklar bildirilib, kelgusida ham yurtimiz taraqqiyoti yo‘lida munosib hissa qo‘shib, yangi yutuqlarni qo‘lga kiritishiga ishonch bildirildi.

Лауреат государственной премии «Mard o‘g‘lon» и его родители были награждены
Сегодня, перед встречей с талантливыми студентами и их родителями, состоявшейся в Ургенчском государственном педагогическом институте, особое признание получил студент 3-го курса направления «Музыкальное образование», лауреат государственной премии «Mard o‘g‘lon» Кодирберган Аминбоев.
В ходе мероприятия исполняющий обязанности ректора Ургенчского государственного педагогического института Диёржон Абдуллаев отметил, что присуждение Кодирбергану Аминбоеву этой высокой государственной награды Президентом страны является большой гордостью для всего коллектива института.
Кроме того, родителям и наставникам студента, внесшим достойный вклад в его достижения, от имени института были вручены денежные премии и памятные подарки.
В завершение мероприятия Кодирбергану Аминбоеву, его родителям и наставникам были адресованы искренние поздравления и добрые пожелания. Также была выражена уверенность в том, что они и впредь будут достойно служить развитию нашей страны и добиваться новых успехов.