Ijodiy imtihonlar oldidan tayyorgarlik jarayonlari o‘rganildi
Bugun Urganch davlat pedagogika instituti rektori v.b. Diyorjon Abdullayev 2026/2027-o‘quv yili uchun ijodiy imtihonlar o‘tkaziladigan hududlarda yaratilgan shart-sharoitlar hamda tayyorgarlik jarayonlari bilan yaqindan tanishdi.
Ko‘zdan kechirish davomida ijodiy imtihonlarni adolatli, shaffof va belgilangan tartib asosida tashkil etish, abituriyentlar uchun qulay shart-sharoitlar yaratish hamda texnik va tashkiliy tayyorgarlikni belgilangan muddatlarda yakunlash yuzasidan mas’ullarga tegishli topshiriq va ko‘rsatmalar berildi.
Shuningdek, imtihonlar o‘tkaziladigan hududlarda yaratilgan shart-sharoitlar, texnik jihozlarning shayligi, tibbiy va xavfsizlik xizmatlarining tayyorgarligi hamda jarayonni uzluksiz tashkil etishga qaratilgan ishlar atroflicha ko‘rib chiqildi.

ИЗУЧЕН ХОД ПОДГОТОВКИ К ТВОРЧЕСКИМ ВСТУПИТЕЛЬНЫМ ЭКЗАМЕНАМ
Сегодня исполняющий обязанности ректора Ургенчского государственного педагогического института Диёржон Абдуллаев ознакомился с условиями, созданными на площадках проведения творческих вступительных экзаменов 2026/2027 учебного года, а также с ходом подготовки к их проведению.
В ходе осмотра ответственным лицам были даны соответствующие поручения и указания по обеспечению проведения творческих вступительных экзаменов на справедливой, прозрачной основе и в строгом соответствии с установленным порядком, созданию комфортных условий для абитуриентов, а также завершению всех технических и организационных подготовительных работ в установленные сроки.
Кроме того, были всесторонне рассмотрены условия, созданные на местах проведения экзаменов, готовность технического оборудования, медицинских и служб безопасности, а также меры, направленные на обеспечение бесперебойного и организованного проведения экзаменационного процесса.