Urganch davlat pedagogika institutida 2026/2027-o‘quv yili qabuli uchun kasbiy (ijodiy) imtihon jarayonlari boshlandi
Bugun, 8-iyul kunidan boshlab Urganch davlat pedagogika institutida 2026/2027-o‘quv yili uchun alohida iqtidor talab etuvchi bakalavriat ta'lim yo‘nalishlari bo‘yicha kasbiy (ijodiy) imtihonlar rasman boshlandi.
Kasbiy (ijodiy) imtihonlar 8–10-iyul kunlari belgilangan jadval asosida bo'lib o‘tadi. Imtihonlar Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi, Musiqa ta’limi hamda Jismoniy madaniyat yo‘nalishlari bo‘yicha tasdiqlangan jadval asosida tashkil etiladi.

Professional (Creative) Entrance Examinations for the 2026/2027 Academic Year Have Begun at Urganch State Pedagogical Institute
Starting today, July 8, Urganch State Pedagogical Institute has officially launched the professional (creative) entrance examinations for bachelor's degree programs that require special talent as part of the 2026/2027 admission campaign.
The professional (creative) entrance examinations will be held from July 8 to July 10 according to the approved schedule. The examinations are being conducted for the programs in Fine Arts and Engineering Graphics, Music Education, and Physical Education.