Urganch davlat pedagogika institutida “Bitiruvchi–2026” nomli tantanali bitiruv marosimi bo‘lib o‘tdi Tadbirni institut rektori v.b. Diyorjon Abdullayev ochib berdi hamda bitiruvchilarga kelgusi faoliyatlarida ham muvaffaqiyat tiladi. Tadbirda institut rahbariyati, professor-o‘qituvchilar, faxriy ustozlar, bitiruvchilar, ularning ota-onalari hamda keng jamoatchilik vakillari ishtirok etdi. Tadbirning badiiy qismi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti sovrindori, institutning Musiqa ta’limi yo‘nalishi bitiruvchisi Qodirbergan Aminboyev ijrosidagi kuy-qo‘shiqlar bilan boshlandi. Shuningdek, marosim davomida talaba-yoshlar tomonidan tayyorlangan badiiy chiqishlar namoyish etilib, bayramona birdek xush kayfiyat ulashdi. Tantanali marosimning muhim qismida bitiruvchilarga diplomlar topshirildi. Bitiruvchilarning ko‘p yillik mehnati va erishgan yutuqlari e’tirof etilib, ularga kelgusidagi kasbiy faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar tilandi.
Ma’lumot uchun, 2025/2026-o‘quv yilida Urganch davlat pedagogika institutini jami 1 191 nafar bitiruvchi tamomladi. Shundan 1 047 nafari bakalavriat, 144 nafari magistratura bosqichi bitiruvchilaridir.

The ceremony was opened by Acting Rector Diyorjon Abdullayev, who congratulated the graduates and wished them every success in their future professional careers.
The event was attended by the institute’s administration, faculty members, distinguished veteran educators, graduates, their parents, and representatives of the wider community.
The cultural program began with musical performances by Qodirbergan Aminboyev, a recipient of the “Mard O‘g‘lon” State Award of the President of the Republic of Uzbekistan and a graduate of the Institute’s Music Education program.
The celebration also featured artistic performances prepared by students, creating a festive atmosphere and bringing joy to all participants.
A key highlight of the ceremony was the presentation of diplomas to the graduates. Their years of dedication and academic achievements were recognized, and they were wished great success in their future professional endeavors.
For reference: A total of 1,191 students graduated from Urgench State Pedagogical Institute in the 2025/2026 academic year, including 1,047 bachelor's degree graduates and 144 master's degree graduates.