HURMATLI PROFESSOR-O'QITUVCHILAR VA TALABALAR, NORMATIV-HUQUQIY HUJJATLAR BILAN TANISHIB, HUQUQIY MADANIYATNI OSHIRISHDA DAVOM ETAMIZ!
Hurmatli professor-o'qituvchilar va talabalar, normativ-huquqiy hujjatlar bilan tanishib, huquqiy madaniyatni oshirishda davom etamiz!
Oʻzbekiston Respublikasining qonunlari
Shaharsozlik renovatsiyasi toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8261557
Fuqarolarning mehnat huquqlari kafolatlari kuchaytirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8263187
Sud-ekspertlik faoliyati toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8265035
Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga korrupsiyaga qarshi kurashish samaradorligini oshirishga, korrupsiyaga oid jinoyatlar uchun javobgarlik muqarrarligini taʼminlashga qaratilgan qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8282286
Ijtimoiy ish toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8346774
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Farmon va qarorlari
Davlat auditi faoliyatida sunʼiy intellekt va raqamlashtirishni yanada rivojlantirishga oid chora-tadbirlar toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8309048
Soliq sohasida malakali kadrlar tayyorlashning yangi tizimini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8275560
Respublikada xalqaro taʼlim standartlari asosida oʻrta maxsus, kasbiy va oliy taʼlim dasturlarini joriy etishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8338152
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarorlari
Lift va lift xavfsizlik qurilmalarining muvofiqligini baholash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8281500
Oʻzbekiston Respublikasi Odil sudlov akademiyasi magistraturasiga oʻqishga qabul qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8288077
Texnikumlarda dual taʼlim shaklida tahsil olayotgan oʻquvchilarga stipendiya toʻlash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8299334
Toshkent davlat yuridik universitetining maxsus uch yillik taʼlim dasturlariga oʻqishga qabul qilishga oid nizomlarni tasdiqlash toʻgʻrisida

УВАЖАЕМЫЕ ПРОФЕССОРА-ПРЕПОДАВАТЕЛИ И СТУДЕНТЫ, ПРОДОЛЖАЕМ ПОВЫШАТЬ ПРАВОВУЮ КУЛЬТУРУ, ЗНАКОМЯСЬ С НОРМАТИВНО-ПРАВОВЫМИ ДОКУМЕНТАМИ!
Законы Республики Узбекистан
О градостроительной реновации
Ссылка: https://lex.uz/uz/docs/-8261557
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Узбекистан в связи с усилением гарантий трудовых прав граждан
Ссылка: https://lex.uz/uz/docs/-8263187
О судебно-экспертной деятельности
Ссылка: https://lex.uz/uz/docs/-8265035
О внесении дополнений и изменений в некоторые законодательные акты Республики Узбекистан, направленных на повышение эффективности борьбы с коррупцией и обеспечение неотвратимости ответственности за коррупционные преступления
Ссылка: https://lex.uz/uz/docs/-8282286
О социальной работе
Ссылка: https://lex.uz/uz/docs/-8346774
Указы и постановления Президента Республики Узбекистан
О мерах по дальнейшему развитию искусственного интеллекта и цифровизации в деятельности государственного аудита
Ссылка: https://lex.uz/uz/docs/-8309048
О мерах по внедрению новой системы подготовки квалифицированных кадров в налоговой сфере
Ссылка: https://lex.uz/uz/docs/-8275560
О дополнительных мерах по внедрению в республике программ среднего специального, профессионального и высшего образования на основе международных образовательных стандартов
Ссылка: https://lex.uz/uz/docs/-8338152
Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан
Об утверждении Положения о порядке оценки соответствия лифтов и устройств безопасности лифтов
Ссылка: https://lex.uz/uz/docs/-8281500
Об утверждении Положения о порядке приёма на обучение в магистратуру Академии правосудия Республики Узбекистан
Ссылка: https://lex.uz/uz/docs/-8288077
Об утверждении Положения о порядке выплаты стипендий учащимся техникумов, обучающимся в форме дуального образования
Ссылка: https://lex.uz/uz/docs/-8299334
Об утверждении положений, связанных с приёмом на специальные трёхлетние образовательные программы Ташкентского государственного юридического университета