HURMATLI PROFESSOR-O'QITUVCHILAR VA TALABALAR, NORMATIV-HUQUQIY HUJJATLAR BILAN TANISHIB, HUQUQIY MADANIYATNI OSHIRISHDA DAVOM ETAMIZ!
Hurmatli professor-o'qituvchilar va talabalar, normativ-huquqiy hujjatlar bilan tanishib, huquqiy madaniyatni oshirishda davom etamiz!
Oʻzbekiston Respublikasining qonunlari
Shaharsozlik renovatsiyasi toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8261557
Fuqarolarning mehnat huquqlari kafolatlari kuchaytirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8263187
Sud-ekspertlik faoliyati toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8265035
Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga korrupsiyaga qarshi kurashish samaradorligini oshirishga, korrupsiyaga oid jinoyatlar uchun javobgarlik muqarrarligini taʼminlashga qaratilgan qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8282286
Ijtimoiy ish toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8346774
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Farmon va qarorlari
Davlat auditi faoliyatida sunʼiy intellekt va raqamlashtirishni yanada rivojlantirishga oid chora-tadbirlar toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8309048
Soliq sohasida malakali kadrlar tayyorlashning yangi tizimini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8275560
Respublikada xalqaro taʼlim standartlari asosida oʻrta maxsus, kasbiy va oliy taʼlim dasturlarini joriy etishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8338152
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarorlari
Lift va lift xavfsizlik qurilmalarining muvofiqligini baholash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8281500
Oʻzbekiston Respublikasi Odil sudlov akademiyasi magistraturasiga oʻqishga qabul qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8288077
Texnikumlarda dual taʼlim shaklida tahsil olayotgan oʻquvchilarga stipendiya toʻlash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-8299334
Toshkent davlat yuridik universitetining maxsus uch yillik taʼlim dasturlariga oʻqishga qabul qilishga oid nizomlarni tasdiqlash toʻgʻrisida

DEAR PROFESSORS, TEACHERS, AND STUDENTS, LET US CONTINUE TO ENHANCE LEGAL CULTURE BY FAMILIARIZING OURSELVES WITH REGULATORY AND LEGAL DOCUMENTS!
Laws of the Republic of Uzbekistan
On Urban Planning Renovation
Link: https://lex.uz/uz/docs/-8261557
On Amendments and Additions to Certain Legislative Acts of the Republic of Uzbekistan in Connection with Strengthening Guarantees of Citizens’ Labor Rights
Link: https://lex.uz/uz/docs/-8263187
On Forensic Expert Activity
Link: https://lex.uz/uz/docs/-8265035
On Amendments and Additions to Certain Legislative Acts of the Republic of Uzbekistan Aimed at Increasing the Effectiveness of Anti-Corruption Measures and Ensuring the Inevitability of Liability for Corruption Crimes
Link: https://lex.uz/uz/docs/-8282286
On Social Work
Link: https://lex.uz/uz/docs/-8346774
Decrees and Resolutions of the President of the Republic of Uzbekistan
On Measures for Further Development of Artificial Intelligence and Digitalization in State Audit Activities
Link: https://lex.uz/uz/docs/-8309048
On Measures to Introduce a New System for Training Qualified Personnel in the Tax Sector
Link: https://lex.uz/uz/docs/-8275560
On Additional Measures for Introducing Secondary Specialized, Vocational, and Higher Education Programs Based on International Educational Standards in the Republic
Link: https://lex.uz/uz/docs/-8338152
Resolutions of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan
On Approval of the Regulation on the Procedure for Assessing the Conformity of Elevators and Elevator Safety Devices
Link: https://lex.uz/uz/docs/-8281500
On Approval of the Regulation on the Procedure for Admission to the Master’s Program of the Academy of Justice of the Republic of Uzbekistan
Link: https://lex.uz/uz/docs/-8288077
On Approval of the Regulation on the Procedure for Paying Scholarships to Students Studying in the Dual Education Format at Technical Schools
Link: https://lex.uz/uz/docs/-8299334
On Approval of Regulations Related to Admission to Special Three-Year Educational Programs of Tashkent State University of Law