UrDPI rektori v.b. Buxoro davlat texnika universitetida ilm-fan va innovatsiyalar bo‘yicha respublika o‘quv-seminarida ishtirok etmoqda
Ayni damda Buxoro davlat texnika universitetida “Hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishda ilm va innovatsiya: oliy taʼlim muassasalarining roli va vazifalari” mavzusida respublika o‘quv-seminari bo‘lib o‘tmoqda.
Seminar O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Fan, taʼlim va sog‘liqni saqlash masalalari qo‘mitasi raisi Odiljon Mamatkarimov, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari O‘ktam Salomov hamda Buxoro davlat texnika universiteti rektori Sadoqat Siddiqovaning kirish so‘zlari bilan ochib berildi.
Mazkur respublika o‘quv-seminarida Urganch davlat pedagogika instituti rektori v.b., professor Diyorjon Abdullayev ham ishtirok etmoqda.
Tadbir davomida ilm-fan va innovatsiyalarni rivojlantirish, oliy taʼlim muassasalarining hududlar taraqqiyotidagi o‘rnini kuchaytirish, ilmiy tadqiqotlarni amaliyot bilan integratsiyalash hamda ilmiy ishlanmalarni amaliyotga keng joriy etish masalalariga alohida e’tibor qaratilmoqda.

Acting Rector of UrSPI Is Participating in the National Training Seminar on Science and Innovation at Bukhara State Technical University
A national training seminar titled “Science and Innovation in the Socio-Economic Development of Regions: The Role and Responsibilities of Higher Education Institutions” is currently being held at Bukhara State Technical University.
The seminar was officially opened with welcoming remarks by Odiljon Mamatkarimov, Chair of the Senate Committee on Science, Education and Healthcare of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan; O‘ktam Salomov, Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan; and Sadoqat Siddiqova, Rector of Bukhara State Technical University.
Professor Diyorjon Abdullayev, Acting Rector of UrSPI, is also participating in this national training seminar.
During the event, particular attention is being given to the development of science and innovation, strengthening the role of higher education institutions in regional development, integrating scientific research with practical application, and promoting the broad implementation of research outcomes into practice.