Urganch davlat pedagogika institutida texnikum bitiruvchilari uchun suhbat jarayonlari boshlandi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 11-yanvardagi 17-son qarori bilan tasdiqlangan “Texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga suhbat asosida o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga muvofiq, bugun 2026/2027-o‘quv yili uchun Urganch davlat pedagogika institutida texnikum bitiruvchilarini suhbat asosida o‘qishga qabul qilish jarayonlari boshlandi.
Talabgorlar belgilangan ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha soha mutaxassislaridan iborat komissiya ishtirokida suhbatdan o‘tmoqda. Jarayon davomida ularning tanlagan yo‘nalishi bo‘yicha bilim va ko‘nikmalari, kasbiy tayyorgarligi hamda sohaga oid tushunchalari belgilangan mezonlar asosida baholanmoqda.

В УРГАНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ НАЧАЛИСЬ СОБЕСЕДОВАНИЯ ДЛЯ ВЫПУСКНИКОВ ТЕХНИКУМОВ
В соответствии с Положением о порядке приёма на обучение на основе собеседования выпускников, успешно окончивших техникумы, на направления бакалавриата высших образовательных учреждений, утверждённым постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 17 от 11 января 2022 года, сегодня в Урганчском государственном педагогическом институте начался процесс приёма выпускников техникумов на основе собеседования на 2026/2027 учебный год.
Кандидаты проходят собеседование по установленным образовательным направлениям с участием комиссии, состоящей из специалистов соответствующей отрасли. В ходе собеседования их знания и навыки по выбранному направлению, профессиональная подготовка, а также понимание вопросов, связанных с соответствующей сферой, оцениваются на основе установленных критериев.