URDPIDA MUSTAQILLIGIMIZNING 35 YILLIGI MUNOSABATI BILAN TANIQLI SHOIRA, O‘ZBEKISTON YOZUVCHILAR UYUSHMASI A’ZOSI SHOIRA SHAMS BILAN TALABA-YOSHLAR ISHTIROKIDA IJODIY-MA’RIFIY UCHRASHUV TASHKIL ETILDI
UrDPIda mustaqilligimizning 35 yilligi munosabati bilan taniqli shoira, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi Shoira Shams bilan talaba-yoshlar ishtirokida ijodiy-ma’rifiy uchrashuv tashkil etildi
Ijodiy uchrashuv davomida Shoira Shams mustaqillikning xalqimiz hayotidagi beqiyos o‘rni, Vatanga muhabbat, milliy g‘urur, ona yurtga sadoqat kabi ezgu tuyg‘ular haqida o‘z mulohazalarini bildirdi. Shoiraning ijod namunalari, Vatan va istiqlol mavzusidagi she’rlari tadbir ishtirokchilariga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.
Shuningdek, yoshlarning kitobxonlik madaniyatini yuksaltirish, adabiyot va san’atga qiziqishini oshirish, ularning ijodiy salohiyatini ro‘yobga chiqarish masalalariga ham alohida e’tibor qaratildi. Talabalar shoira bilan samimiy muloqot qilib, ijodkorlik, she’riyat va adabiyotga oid o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

В УРГАНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ В СВЯЗИ С 35-ЛЕТИЕМ НАШЕЙ НЕЗАВИСИМОСТИ ОРГАНИЗОВАНА ТВОРЧЕСКО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСКАЯ ВСТРЕЧА С ИЗВЕСТНОЙ ПОЭТЕССОЙ, ЧЛЕНОМ СОЮЗА ПИСАТЕЛЕЙ УЗБЕКИСТАНА ШОИРОЙ ШАМС ПРИ УЧАСТИИ СТУДЕНЧЕСКОЙ МОЛОДЁЖИ
В УРГПИ В СВЯЗИ С 35-ЛЕТИЕМ НАШЕЙ НЕЗАВИСИМОСТИ ОРГАНИЗОВАНА ТВОРЧЕСКО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСКАЯ ВСТРЕЧА С ИЗВЕСТНОЙ ПОЭТЕССОЙ, ЧЛЕНОМ СОЮЗА ПИСАТЕЛЕЙ УЗБЕКИСТАНА ШОИРОЙ ШАМС ПРИ УЧАСТИИ СТУДЕНЧЕСКОЙ МОЛОДЁЖИ
В ходе творческой встречи Шоира Шамс поделилась своими размышлениями о неоценимом значении независимости в жизни нашего народа, а также о таких благородных чувствах, как любовь к Родине, национальная гордость и преданность родной земле. Образцы творчества поэтессы, её стихи, посвящённые Родине и независимости, подарили участникам мероприятия хорошее настроение и вдохновение.
Также особое внимание было уделено вопросам повышения культуры чтения среди молодёжи, развития их интереса к литературе и искусству, а также раскрытия их творческого потенциала. Студенты в ходе искреннего общения с поэтессой получили ответы на интересующие их вопросы, связанные с творчеством, поэзией и литературой.