Urganch davlat pedagogika institutida ikkinchi va undan keyingi oliy ta’lim qabuli bo‘yicha talabgorlar bilan suhbat tashkil etildi
Bugun, 19-avgust kuni Urganch davlat pedagogika institutida 2026/2027-o‘quv yili uchun ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga o‘qishga kirish istagini bildirib ro‘yxatdan o‘tgan talabgorlar bilan qabul komissiyasining suhbati bo'lib o'tdi.
Suhbatda Oʻquv-uslubiy boshqarma boshligʻi S.Musurmonov, Yoshlar masalalari va ma’naviy-marifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor U.Xo'jamuratov, Qabul komissiyasi mas’uli Sh.Doʻschanovlar ishtirok etib, ikkinchi va undan keyingi mutaxassislikka qabul qilinayotgan talabgorlarga belgilangan tartib-qoidalari, ta’lim jarayonining tashkil etilishi hamda o‘qish bilan bog‘liq muhim masalalar yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.

В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ СОСТОЯЛАСЬ ВСТРЕЧА С АБИТУРИЕНТАМИ ПО ВОПРОСАМ ПРИЁМА НА ВТОРОЕ И ПОСЛЕДУЮЩЕЕ ВЫСШЕЕ ОБРАЗОВАНИЕ
Сегодня, 19 августа, в Ургенчском государственном педагогическом институте состоялась встреча приёмной комиссии с абитуриентами, зарегистрировавшимися для поступления на второе и последующее высшее образование в 2026/2027 учебном году.
Во встрече приняли участие начальник Учебно-методического управления С. Мусурмонов, первый проректор по вопросам молодёжи и духовно-просветительской работе У. Ходжамуратов, ответственный сотрудник приёмной комиссии Ш. Досчанов. Абитуриентам, поступающим для получения второй и последующей специальности, была предоставлена подробная информация об установленных правилах и порядке приёма, организации образовательного процесса, а также важных вопросах, связанных с обучением.