UrDPIDA YANGI O‘QUV YILIGA TAYYORGARLIK JARAYONLARI O‘RGANILDI
Respublika oliy ta’lim tashkilotlarining 2026/2027-o‘quv yiliga tayyorgarligini muvofiqlashtirish bo‘yicha ishchi guruh vakili Eldor Bo‘riyev Urganch davlat pedagogika institutida bo‘ldi.
Tashrif davomida institutning yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik holati, ta’lim jarayonini tashkil etish, professor-o‘qituvchilar tarkibi, dars jadvallarini shakllantirish, HEMIS axborot tizimiga ma’lumotlarni kiritish hamda talabalar turar joylarining tayyorgarlik darajasi o‘rganildi.
O‘rganish davomida mas’ullarga tegishli tavsiyalar berilib, yangi o‘quv yilini yuqori saviyada boshlash bo‘yicha vazifalar belgilab olindi.

В УрГПИ ИЗУЧЕН ХОД ПОДГОТОВКИ К НОВОМУ УЧЕБНОМУ ГОДУ
Представитель рабочей группы по координации подготовки организаций высшего образования республики к 2026/2027 учебному году Элдор Буриев посетил Ургенчский государственный педагогический институт.
В ходе визита были изучены состояние подготовки института к новому учебному году, организация образовательного процесса, профессорско-преподавательский состав, формирование расписания занятий, внесение данных в информационную систему HEMIS, а также уровень готовности студенческих общежитий.
В ходе изучения ответственным лицам были даны соответствующие рекомендации и определены задачи по обеспечению начала нового учебного года на высоком уровне.