URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTINING YANGI O‘QUV BINOSI FOYDALANISHGA TOPSHIRILDI
Bugun, 31-avgust kuni Urganch davlat pedagogika institutining 7 qavatli, 1000 o‘rinli yangi o‘quv binosi hamda 300 o‘rinli Madaniyat saroyi foydalanishga topshirildi.
Mazkur zamonaviy inshootlarning foydalanishga topshirilishi O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 35 yilligi arafasida institut jamoasi va talaba-yoshlar uchun munosib tuhfa bo‘ldi.
Ochilish marosimida Xorazm viloyati hokimi Jo‘rabek Raximov, institut rahbariyati, faxriy ustozlar, professor-o‘qituvchilar hamda jamoatchilik vakillari ishtirok etdi.
Yangi o‘quv binosida talaba-yoshlarning sifatli ta’lim olishi uchun zamonaviy va qulay sharoitlar yaratilgan bo‘lib, u institutning ta’lim salohiyatini yanada yuksaltirishga xizmat qiladi.

Новое учебное здание Ургенчского государственного педагогического института сдано в эксплуатацию
Сегодня, 31 августа, в Ургенчском государственном педагогическом институте были введены в эксплуатацию новое 7-этажное учебное здание на 1000 мест и Дворец культуры на 300 мест.
Введение в эксплуатацию этих современных объектов стало достойным подарком коллективу института и студентам в преддверии 35-летия Независимости Республики Узбекистан.
В церемонии открытия приняли участие хоким Хорезмской области Жорабек Рахимов, руководство института, ветераны-преподаватели, профессорско-преподавательский состав, а также представители общественности.
В новом учебном здании созданы современные и комфортные условия для получения студентами качественного образования. Новый объект будет способствовать дальнейшему повышению образовательного потенциала института.
Новое учебное здание — важный шаг к современному образованию, широким возможностям и светлому будущему!