URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI KENGASHINING 10-MAJLISI  BO‘LIB O‘TDI
Kengash institut rektori v.v.b. Jumanazar Yarmetov raisligida o‘tkazildi va yil sarhisobiga bag‘ishlandi.
Kengash yig‘ilishida kun tartibidan o‘rin olgan quyidagi masalalar bo‘yicha hisobot va axborotlar tinglandi:
Siyosiy axborot tinglandi.
(U.Xo‘jamurodov  axboroti)
Institut sirtqi bo‘limida mutaxassis kadrlar tayyorlashning ahvoli  to‘g‘risida.
(X.Siddiqov hisoboti, mas'ul xodim X.Bekchanov)
Urganch davlat pedagogika institutida 2023–2024-o‘quv yili uchun shtatlar taqsimoti to‘g‘risida.
(N.Ibragimova axboroti)
2022–2023-o‘quv yilida institut Kengashi qarorlarining bajarilishi to‘g‘risida.
(M.Matquliyeva axboroti)
2023-yilning 1-yarmida institutda “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida”gi qonun ijrosi bo‘yicha qilingan ishlar to‘g‘risida.
(I.Yo‘ldoshov axboroti)
Kengashda yana keyingi o‘quv yili uchun takliflar tinglandi, savol-javoblar o‘tkazildi, yangi institut uchun tarixan qisqa davrda erishilgan yutuqlar alohida e'tirof qilinib, ayrim kamchiliklar yuzasidan mulohazalar bildirildi. Shuningdek, hozirda institutda bo‘lib turgan qabul masalasi, institutning ilk jurnalining nashr qilinayotgani va oliygoh gazetasini ham nashr qilish masalasi muhokama qilindi.
Ma’lumot o‘rnida: Hisobot uchun – 15 daqiqa, axborot uchun – 5 daqiqa hamda taklif, mulohaza va ma’lumotlar uchun 3 daqiqagacha vaqt ajratildi.urspi.uz; URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI KENGASHINING 10-MAJLISI  BO‘LIB O‘TDI

СОСТОЯЛОСЬ 10-Е ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА
Был проведен совет под председательством   в.и.о. ректора института ЖуманазарЯрметова  и посвящен подведению итогов года.
На заседании совета были заслушаны отчеты и информация по следующим вопросам, включенным в повестку дня:
Заслушана политическая информация.
(Информация У.Ходжамуродова)
О состоянии подготовки специалистов на заочном отделении Института.
(Отчет Х.Сиддыкова, ответственного сотрудника Х.Бекчанова)
О штатном расписании на 2023-2024 учебный год в Ургенчском государственном педагогическом институте.
(Информация Н.Ибрагимова)
О выполнении решений совета Института в 2022-2023 учебном году.
(Информация М.Маткулиевой)
О проделанной работе по исполнению закона “Об обращениях физических и юридических лиц” в институте в 1-м полугодии 2023 года.
(I.Спутниковая информация)
На совете также были заслушаны предложения на следующий учебный год, проведены вопросы и ответы, отдельно были отмечены успехи, достигнутые за исторически короткий период для нового института, а также высказаны замечания по некоторым недостаткам. Обсуждался также вопрос о приеме, который в настоящее время находится в институте, издается первый журнал института, а также издается газета университета.
На информационное место отводилось: на отчет – 15 минут, на информацию – 5 минут, а на предложения, отзывы и информацию-до 3 минут.