URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI KENGASHINING 10-MAJLISI  BO‘LIB O‘TDI
Kengash institut rektori v.v.b. Jumanazar Yarmetov raisligida o‘tkazildi va yil sarhisobiga bag‘ishlandi.
Kengash yig‘ilishida kun tartibidan o‘rin olgan quyidagi masalalar bo‘yicha hisobot va axborotlar tinglandi:
Siyosiy axborot tinglandi.
(U.Xo‘jamurodov  axboroti)
Institut sirtqi bo‘limida mutaxassis kadrlar tayyorlashning ahvoli  to‘g‘risida.
(X.Siddiqov hisoboti, mas'ul xodim X.Bekchanov)
Urganch davlat pedagogika institutida 2023–2024-o‘quv yili uchun shtatlar taqsimoti to‘g‘risida.
(N.Ibragimova axboroti)
2022–2023-o‘quv yilida institut Kengashi qarorlarining bajarilishi to‘g‘risida.
(M.Matquliyeva axboroti)
2023-yilning 1-yarmida institutda “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida”gi qonun ijrosi bo‘yicha qilingan ishlar to‘g‘risida.
(I.Yo‘ldoshov axboroti)
Kengashda yana keyingi o‘quv yili uchun takliflar tinglandi, savol-javoblar o‘tkazildi, yangi institut uchun tarixan qisqa davrda erishilgan yutuqlar alohida e'tirof qilinib, ayrim kamchiliklar yuzasidan mulohazalar bildirildi. Shuningdek, hozirda institutda bo‘lib turgan qabul masalasi, institutning ilk jurnalining nashr qilinayotgani va oliygoh gazetasini ham nashr qilish masalasi muhokama qilindi.
Ma’lumot o‘rnida: Hisobot uchun – 15 daqiqa, axborot uchun – 5 daqiqa hamda taklif, mulohaza va ma’lumotlar uchun 3 daqiqagacha vaqt ajratildi.urspi.uz; URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI KENGASHINING 10-MAJLISI  BO‘LIB O‘TDI

THE 10TH MEETING OF THE COUNCIL OF THE URGANCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE WAS HELD
The council was held under the chairmanship of the rector of the institute, Jumanazar Yarmetov, and was dedicated to the summary of the year.
At the council meeting, reports and information were heard on the following issues on the agenda:
Political information was heard.
(Information by U. Khojamurodov)
About the state of training of specialist personnel in the part-time department of the institute.
(Report by Kh. Siddikov, responsible employee Kh. Bekchanov)
About the distribution of states for the 2023-2024 academic year at the Urganch State Pedagogical Institute.
(Information by N.Ibragimova)
On the implementation of the decisions of the Council of the institute in the 2022-2023 academic year.
(Information by M. Matquliyeva)
About the work done in the institute in the first half of 2023 on the implementation of the Law "On Appeals of Individuals and Legal Entities".
(Information by I.Yoldashov)
Proposals for the next academic year were heard at the council, questions and answers were held, the achievements achieved in a historically short period of time for the new institute were specially recognized, and comments were made on some shortcomings. Also, the issue of admission in the institute, the publication of the institute's first magazine, and the publication of the university newspaper were also discussed.
The duration for information: 15 minutes for the report, 5 minutes for information, and up to 3 minutes for suggestions, comments and information.