Urganch davlat pedagogika instituti Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i Xudaybergan Bekchanov hamda O‘quv-uslubiy bo‘limi boshlig‘i Xasanboy Siddiqovlarga  Astraxanda xizmat safarida bo‘lib, Kaspiy bo‘yi mamlakatlaridan ikki yuzdan ortiq oliygoh olimlari ishtirok qilgan “Kaspiy-2023” xalqaro konferensiyasida faol ishtirok qilganliklari hamda ikkala oliygohning xalqaro hamkorliklari rivojiga qo‘shgan beqiyos xizmatlari uchun V.N.TATISHEV NOMIDAGI ASTRAXAN DAVLAT UNIVERSITETI rektori Konstantin Markelov Aleksevich tomonidan  “TASHAKKURNOMA”lar taqdim qilindi.
Ta’kidlash lozimki, 2023-2024-o‘quv yilida institutning  pedagogik ta'lim yo‘nalishlariga Astraxan davlat universitetidan salohiyatli professorlarni taklif qilish,  o‘quv reja va dasturlar ishlab chiqish, hamkorlikda darsliklar yaratish va ilmiy jurnallarda maqolalar chop qilish, logopediya va inklyuziv ta'lim yo‘nalishlariga universitetdan mutaxassislarni jalb qilish, magistratura va doktoranturada akademik mobillik asosida jarayonni tashkil qilish kabi masalalar yuzasidan ikkala oliygohda ham tizimli ishlar amalga oshirilmoqda, samarali natijalarga erishilmoqda.
“TASHAKKURNOMA”larda “Biz mavjud ishbilarmonlik va do‘stlik munosabatlarini saqlab qolishga ishonamiz va o‘zaro manfaatli hamkorlikni davom ettirishga umid qilamiz!” jumlalari keltirilganki, bu barchamizni yanada ruhlantiradi!

Представителям делегации Ургенчского государственного педагогического института ВРУЧЕНЫ БЛАГОДАРСТВЕННЫЕ ПИСЬМА ОТ АСТРАХАНСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО УНИВЕРСИТЕТА ИМ. ТАТЫШЕВА
Начальнику отдела контроля качества образования Ургенчского государственного педагогического института Худайбергану Бекчанову и начальнику учебно-методического отдела Хасанбою Сиддикову за активное участие в международной конференции “Каспий-2023”, в которой приняли участие более двухсот ученых из прикаспийских стран, а также за заслуги в развитии международного сотрудничества двух вузов "Благодарственные письма"  вручил ректор Астраханского государственного университета имени Татищева  Маркелов Константин Алексеевич.Следует отметить, что в 2023-2024 учебном году институт будет осуществлять работу по направлениям педагогического образования, таким как приглашение потенциальных профессоров из Астраханского государственного университета, разработка учебных планов и программ, совместное создание учебников и публикация статей в научных журналах, привлечение специалистов из университета по направлениям логопедии и инклюзивного образования, организация процесса на основе академической мобильности в магистратуре и докторантуре, а также  проводится системная работа, достигаются эффективные результаты.  Мы верим в сохранение существующих деловых и дружеских отношений и надеемся на продолжение взаимовыгодного сотрудничества!  Это вдохновляет всех нас еще больше!