URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA "SUMMER SCHOOL — 2023" YOZGI MAKTABI ISHTIROKCHILARI BILAN TANTANALI XAYRLASHUV MADANIY TADBIRI O‘TKAZILDI
Madaniy tadbirni Urganch davlat pedagogika instituti rektori v.v.b. Jumanazar Yarmetov Ruzimovich ochib berdi va 12 kun davomida institutda tashkil qilingan ilk yozgi maktab — “Summer school 2023” ishtirokchilarining faoliyati haqida fikr-mulohazalarini bildirib, ishtirokchilarning ilmiy va ma’naviy olamining yanada boyib borishi bu KELAJAGIMIZ EGALARIning MUNOSIB VORIS bo‘lib shakllanishlarining asosi ekanligiga urg‘u berdi.
Shuningdek, tadbirda oliygohning Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Davronbek Yusupov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Egambergan Xudoynazarovlar ham qatnashib, o‘z mulohazalari bilan ishtirok qildilar hamda yoshlarning kelgusida ilm yo‘llaridagi mashaqqatlari va yozgi maktabning samarali natijalarini alohida ta’kidlab o‘tdilar.
Tadbir davomida “Tilaklar vaqti” davra suhbati ham tashkil qilindi va unda 12 kun davomida ishtirokchilar xalqaro hamkorlar bilan uchrashuvlar, seminar-treninglar, Zakovat intellektual o‘yinlari, “Munozara” turniri va uning final bosqichi, gimnastrada tanlovi, bahr-u bayt musobaqalari, turli kasb egalari bilan norasmiy uchrashuvlar, sayohatlar, madaniy hordiq va galakonsert dasturlari haqida o‘z fikr-mulozalarini bildirdilar, samimiy tilaklar bildirdilar.
Yozgi maktab bitiruvchilari tomonidan kuylangan kuy va qo‘shiqlar hamda ularning taqdirlanishi tadbirga yanada yuqori ruh bag‘ishladi.
🌐 Dunyo maydoniga dadil chiqa oladigan va bilimlar bilan qurollangan avlodgina, o‘zligini yo‘qotmasdan, Yurt dong‘ini dunyoga yoya oladi va bunda KELAJAK BUNYODKORLARI uchun yaratib berilgan har imkoniyat va har bir e’tibor o‘z samarasini bermasdan qolmaydi, albatta!
URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA "SUMMER SCHOOL — 2023" YOZGI MAKTABI ISHTIROKCHILARI BILAN TANTANALI XAYRLASHUV MADANIY TADBIRI O‘TKAZILDI ;urspi;urspi.uz;

A SOLEMN FAREWELL CULTURAL EVENT WITH THE PARTICIPANTS OF THE SUMMER SCHOOL "SUMMER SCHOOL - 2023" TOOK PLACE AT URGENCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE
The cultural event was organized by acting rector of Urgench State Pedagogical Institute Yarmetov Jumanazar Ruzimovich Yarmetov, who told and gave feedback on the activities of the first summer school organized in the institute for 12 days - "Summer School 2023", emphasizing that further enrichment of scientific and spiritual world of participants is the basis for the formation of worthy successors of our future holders.The event was also attended by the first vice-rector of the university for youth affairs and spiritual and educational work Davronbek Yus
During the event was also organized a round table "Time of Wishes", during which the participants shared their opinions about the 12 days they spent: participation in meetings with international partners, training seminars, intellectual game "Zakovot", tournament "Munozara" and its final competition, gymnastics competitions, informal meetings with people of different professions, excursions, cultural and leisure activities. They expressed their opinion about the programs of the galakon-concert, expressed their sincere wishes.
Melodies and songs performed by the summer school graduates and their awarding gave the event a higher spirit.Only a generation capable of boldly entering the world arena and armed with knowledge can, without losing its identity, spread the country's advantage all over the world, and at the same time every opportunity and every attention given to the future creators will certainly not remain without consequences!