OLIY TA’LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRI URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI RAHBARIYATI VA PROFESSOR-O‘QITUVCHILARI BILAN UCHRASHDI
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov Urganch davlat pedagogika institutiga tashrif buyurdi hamda institut rahbariyati, professor-o‘qituvchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida vazir bugungi kunda ta’lim va tarbiyaga qaratilayotgan e’tibor, ilmiy izlanishlar borasida dunyo tarjibasi va xalqaro maydondagi raqobat, zamon talabiga mos pedagog kadrlar tayyorlash masalasining dolzarbligi, ayniqsa, barkamol shaxs ma’naviyatini shakllantirish va komillik sari intilish intuitsiyasini rivojlantirish bo‘yicha fikr-mulohazalarini bildirar ekan, institut jamoasining ham bu boradagi faoliyatiga to‘xtalib o‘tdi.
Oliygoh tashkil qilinganidan to bugungi kunga qadar institut rektori vazifasini vaqtinchalik bajargan, jamoaga bosh bo‘lib, samarali faoliyat olib borgan Jumanazar Yarmetovning mehnatlarini alohida e’tirof qildi va chuqur minnaddorchilik bildirdi, shu bilan bir qatorda hukumatning tegishli qaroriga (№328, 02.08.2023-yil) asosan oliygohning yangi tayinlangan rektori Feruza Madrahimovaga ish faoliyatida muvaffaqiyat va zafarlar tiladi hamda katta ishonch bildirdi.
Uchrashuvda Xorazm viloyatidan mutasaddi tashkilot rahbarlari hamda ta’lim dargohining professor-o‘qituvchilari ham respublikada ilm-fan va ta’lim taraqqiyoti yo‘lida olib borilayotgan keng ko‘lamli ishlar, ilm va olimlikning darajasi haqida o‘z fikrlarini bildirib, Urganch davlat pedagogika institutining porloq kelajagi xususida mulohazalarini bayon qildilar.
OLIY TA’LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRI URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI RAHBARIYATI VA PROFESSOR-O‘QITUVCHILARI BILAN UCHRASHDI;urspi;urspi.uz;

MINISTER OF HIGHER EDUCATION, SCIENCE AND INNOVATION MET WITH THE MANAGEMENT AND FACULTY OF URGENCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE
Minister of Higher Education, Science and Innovation Ibrahim Abdurakhmanov visited Urgench State Pedagogical Institute and met with the management and teaching staff of the Institute.
During the meeting, the Minister drew attention to the current interest in education and upbringing, as well as the relevance of the issue of world experience and competition in the international arena in the field of scientific research, training of teaching staff in accordance with the requirements of the time, in particular, the formation of spirituality of a harmonious personality and the development of intuition in the pursuit of excellence. Oliy Majlis especially noted and expressed deep gratitude to Jumanazar Yarmetov, who was temporarily acting rector of the institute from the moment of its foundation till today, who led the staff and carried out fruitful activity, at the same time, the newly appointed rector of the higher institution Feruza Madrakhimovna, according to the governmental resolution (№328 from 02.08.2023), was wished successes and new victories, expressing great confidence in her further work.
At the meeting, heads of responsible organizations from Khorezm region, as well as professors and teachers of the educational institution expressed their opinion about the large-scale work carried out in the republic on the way of development of science and education, the level of science and scholarship, expressed their opinion about the bright future of Urgench State Pedagogical Institute.