OLIY TA’LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRI URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI RAHBARIYATI VA PROFESSOR-O‘QITUVCHILARI BILAN UCHRASHDI
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov Urganch davlat pedagogika institutiga tashrif buyurdi hamda institut rahbariyati, professor-o‘qituvchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida vazir bugungi kunda ta’lim va tarbiyaga qaratilayotgan e’tibor, ilmiy izlanishlar borasida dunyo tarjibasi va xalqaro maydondagi raqobat, zamon talabiga mos pedagog kadrlar tayyorlash masalasining dolzarbligi, ayniqsa, barkamol shaxs ma’naviyatini shakllantirish va komillik sari intilish intuitsiyasini rivojlantirish bo‘yicha fikr-mulohazalarini bildirar ekan, institut jamoasining ham bu boradagi faoliyatiga to‘xtalib o‘tdi.
Oliygoh tashkil qilinganidan to bugungi kunga qadar institut rektori vazifasini vaqtinchalik bajargan, jamoaga bosh bo‘lib, samarali faoliyat olib borgan Jumanazar Yarmetovning mehnatlarini alohida e’tirof qildi va chuqur minnaddorchilik bildirdi, shu bilan bir qatorda hukumatning tegishli qaroriga (№328, 02.08.2023-yil) asosan oliygohning yangi tayinlangan rektori Feruza Madrahimovaga ish faoliyatida muvaffaqiyat va zafarlar tiladi hamda katta ishonch bildirdi.
Uchrashuvda Xorazm viloyatidan mutasaddi tashkilot rahbarlari hamda ta’lim dargohining professor-o‘qituvchilari ham respublikada ilm-fan va ta’lim taraqqiyoti yo‘lida olib borilayotgan keng ko‘lamli ishlar, ilm va olimlikning darajasi haqida o‘z fikrlarini bildirib, Urganch davlat pedagogika institutining porloq kelajagi xususida mulohazalarini bayon qildilar.
OLIY TA’LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRI URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI RAHBARIYATI VA PROFESSOR-O‘QITUVCHILARI BILAN UCHRASHDI;urspi;urspi.uz;

МИНИСТР ВЫСШЕГО ОБРАЗОВАНИЯ, НАУКИ И ИННОВАЦИЙ ВСТРЕТИЛСЯ С РУКОВОДСТВОМ И ПРОФЕССОРСКО-ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКИМ СОСТАВОМ УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА
Министр высшего образования, науки и инноваций Ибрагим Абдурахманов посетил Ургенчский государственный педагогический институт и встретился с руководством и профессорско-преподавательским составом Института.
В ходе встречи министр обратил внимание на уделяемое на сегодняшний день интерес к образованию и воспитанию,  а также об актуальности вопроса о мировом опыте и конкуренции на международной арене в области научных исследований, подготовке педагогических кадров в соответствии с требованиями времени, в частности, на формирование духовности гармоничной личности и развитие интуиции в стремлении к совершенству. Олий Мажлис особо отметил и выразил глубокую благодарность Джуманазару Ярметову, временно исполнявшему обязанности ректора института с момента его основания до сегодняшнего дня, руководившему коллективом и осуществлявшему плодотворную деятельность, вместе с тем,  вновь назначенному  ректору высшего заведения   Ферузе  Мадрахимовне, согласно постановлению правительства (№328 от 02.08.2023 г.), пожелали успехов и новых побед, выразив при этом  большое доверие к ее дальнейшей работе.
На встрече руководители ответственных организаций из Хорезмской области, а также профессора и преподаватели учебного заведения высказали свое мнение о масштабной работе, проводимой в республике на пути развития науки и образования, уровне науки и учености, высказали свое мнение о светлом будущем Ургенчского государственного педагогического института.