Urganch davlat pedagogika instituti Pedagogika fakulteti Jismoniy madaniyat yo‘nalishi 226-guruh talabasi Masharipov Jahongir Alisher o‘g‘li Xiva shahrida o‘tkazilgan “Xorazm open” xalqaro kikboksing musobaqasida III o‘rinni qo‘lga kiritib, bronza medali sohibiga aylandi.
Ma’lumot uchun, talabamiz joriy yil O‘zbekiston Respublikasi Aralash jang san’ati assotsatsiyasi Xorazm viloyat bo‘limi tomonidan 14 yanvar – “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan o‘tkazilgan aralash sport turi bo‘yicha (81-kg vazn og‘irligida, 18 yoshlilar o‘rtasida) Xorazm viloyat chempionatida ikkinchi darajali diplom bilan taqdirlangan edi.
Umidli sportchimizning kelgusi faoliyatida ham yangidan-yangi zafarlar tilab qolamiz va yurtimiz bayrog‘ini ko‘klarga ko‘tarishiga tilakdoshmiz!

STUDENT OF URGANCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE WINS BRONZE MEDAL IN INTERNATIONAL KICKBOXING COMPETITION
Jahongir Alisherovich Masharipov, a student of the Physical Education Department of Urganch State Pedagogical Institute, won third place and a bronze medal in the "Khorezm Open" international kickboxing competition held in Khiva city.
It should be noted that our student was awarded a second-class diploma at the Khorezm regional championship in martial arts held on January 14th by the Aral Sea War Art Association of Uzbekistan on the occasion of "Defenders of the Motherland Day" (in the 81-kg weight category among 18-year-olds).
We congratulate our hopeful athlete on his future successes and wish him to raise the flag of our country higher and higher!