Urganch davlat pedagogika instituti Pedagogika fakulteti Jismoniy madaniyat yo‘nalishi 226-guruh talabasi Masharipov Jahongir Alisher o‘g‘li Xiva shahrida o‘tkazilgan “Xorazm open” xalqaro kikboksing musobaqasida III o‘rinni qo‘lga kiritib, bronza medali sohibiga aylandi.
Ma’lumot uchun, talabamiz joriy yil O‘zbekiston Respublikasi Aralash jang san’ati assotsatsiyasi Xorazm viloyat bo‘limi tomonidan 14 yanvar – “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan o‘tkazilgan aralash sport turi bo‘yicha (81-kg vazn og‘irligida, 18 yoshlilar o‘rtasida) Xorazm viloyat chempionatida ikkinchi darajali diplom bilan taqdirlangan edi.
Umidli sportchimizning kelgusi faoliyatida ham yangidan-yangi zafarlar tilab qolamiz va yurtimiz bayrog‘ini ko‘klarga ko‘tarishiga tilakdoshmiz!

СТУДЕНТКА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА ЗАВОЕВАЛА БРОНЗОВУЮ МЕДАЛЬ НА МЕЖДУНАРОДНЫХ СОРЕВНОВАНИЯХ ПО КИКБОКСИНГУ
Студент факультета физической культуры Урганского государственного педагогического института Джахонгир Алишерович Машарипов занял третье место и завоевал бронзовую медаль на международных соревнованиях по кикбоксингу "Khorezm Open", проходивших в городе Хива.
Следует отметить, что наш студент был награжден дипломом второй степени на чемпионате Хорезмской области по боевым искусствам, проведенном 14 января Ассоциацией военного искусства Узбекистана "Арал" по случаю "Дня защитника Отечества" (в весовой категории 81 кг среди 18-летних).
Мы поздравляем нашего подающего надежды спортсмена с дальнейшими успехами и желаем ему поднимать флаг нашей страны все выше и выше!