Milliyligimiz va betakrorligimiz ramzi hamda ilm bayrami bo‘lgan “QOVUN SAYLI”  festivalining ikkinchi kuni ham pozitiv kayfiyatda davom etmoqda.
Urganch davlat pedagogika instituti Matbuot xizmati bir umrga qalbga muhrlangan takrorlanmas lahzalarni kamera xotiralariga ham muhrladi!
Qadimiy Xiva shahrida tarixiy an'ana va qadriyatlarni namoyon etgan Qovun sayli. Ushbu saylda xalqimizning qadimiy madaniyat, urf-odat, qo'shiqlari, raqslaridan tortib qovun va boshqa poliz ekinlaridan tayyorlanadigan mahsulotlar namoyish etildi.

In a positive mood, the second day of the festival "KOVUN SAILI" continues, which is a symbol of our nationality and identity and a holiday of science.
The press service of the Urgench State Pedagogical Institute has recorded unique moments that are imprinted in the heart for life!
Melon sali demonstrating the historical traditions and values ​​of the ancient city of Khiva. At this event, the ancient culture, customs, songs and dances of our people, products from melons and other citrus crops were presented.