MAQSAD — ORZUDAN KUCH OLADI!
Urganch davlat pedagogika instituti Pedagogika fakulteti talabasi Sevinch Erkaboyeva O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar siyosati va sport vazirligi tomonidan "XALQARO TOIFADAGI SPORT USTASI" sharafiga munosib ko‘rildi.
Ma’lumot uchun, Sevinch Erkaboyeva gandbol bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi sardori, 2020-2021-yil Gandbol bo‘yicha O‘zbekiston chempioni, 2022-yil O‘rtaosiyo chempioni va “Eng yaxshi to‘purar” nominatsiyasi g‘olibi, joriy oyda bo‘lib o‘tgan II MDH o‘yinlarining bronza medali sovrindori edi va endilikda "Xalqaro sport ustasi" sharafi ham uning yutuqlari qatoriga qo‘shildi.
Iste’dodli va umidli talabamizga yangidan-yangi zafarlar tilab qolamiz, yurtimiz bayrog‘ini jahon arenalarida doimo ko‘klarga ko‘tarishiga tilakdoshmiz!

Севинч Эркабаевой, студентке педагогического факультета Ургенчского государственного педагогического института, присвоено Министерством молодёжной политики и спорта Республики Узбекистан звание «МАСТЕР СПОРТА МЕЖДУНАРОДНОЙ КАТЕГОРИИ».
Для информации, Севинч Эркабаева - капитан сборной Узбекистана по гандболу, чемпионка Узбекистана по гандболу 2020-2021 годов, чемпионка Центральной Азии 2022 года и номинация "Лучший бомбардир" Олиби - бронзовый призер II Игр СНГ, прошедших в этом месяце. и теперь к его достижениям прибавилось звание «Мастера спорта международного класса».
Желаем нашему талантливому и подающему надежды студенту новых побед, желаем, чтобы он всегда поднимал флаг нашей страны на мировой арене!