MAQSAD — ORZUDAN KUCH OLADI!
Urganch davlat pedagogika instituti Pedagogika fakulteti talabasi Sevinch Erkaboyeva O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar siyosati va sport vazirligi tomonidan "XALQARO TOIFADAGI SPORT USTASI" sharafiga munosib ko‘rildi.
Ma’lumot uchun, Sevinch Erkaboyeva gandbol bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi sardori, 2020-2021-yil Gandbol bo‘yicha O‘zbekiston chempioni, 2022-yil O‘rtaosiyo chempioni va “Eng yaxshi to‘purar” nominatsiyasi g‘olibi, joriy oyda bo‘lib o‘tgan II MDH o‘yinlarining bronza medali sovrindori edi va endilikda "Xalqaro sport ustasi" sharafi ham uning yutuqlari qatoriga qo‘shildi.
Iste’dodli va umidli talabamizga yangidan-yangi zafarlar tilab qolamiz, yurtimiz bayrog‘ini jahon arenalarida doimo ko‘klarga ko‘tarishiga tilakdoshmiz!

Sevinch Erkabaeva, a student of the pedagogical faculty of the Urgench State Pedagogical Institute, was awarded the title “MASTER OF SPORTS OF THE INTERNATIONAL CATEGORY” by the Ministry of Youth Policy and Sports of the Republic of Uzbekistan.
For information, Sevinch Erkabaeva is the captain of the Uzbekistan handball team, the 2020-2021 Uzbekistan handball champion, the 2022 Central Asian champion and the “Best Scorer” nomination. Olibi is the bronze medalist of the II CIS Games, held this month. and now the title of “Master of Sports of International Class” has been added to his achievements.
We wish our talented and promising student new victories, we wish him to always raise the flag of our country on the world stage!