URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA TALABALARNING 2023/2024-O‘QUV YILIDA TALABALAR TURAR JOYI VA IJARA XONADONLARIGA JOYLASHISHLARIGA KO‘MAKLASHISH VA YANADA QULAYLIK YARATISH MAQSADIDA TURAR JOYGA EHTIYOJI BOR YOSHLARNI TALABALAR TURAR JOYI VA IJARA XONADONLARIGA JOYLASHTIRISH BO‘YICHA MA’LUMOTLAR MARKAZI O‘Z FAOLIYATINI OLIB BORMOQDA.
Urganch davlat pedagogika institutida talabalarning 2023/2024-o‘quv yilida talabalar turar joyi va ijara xonadonlariga joylashishlariga ko‘maklashish va yanada qulaylik yaratish maqsadida turar joyga ehtiyoji bor yoshlarni Talabalar turar joyi va ijara xonadonlariga joylashtirish bo‘yicha ma’lumotlar markazi o‘z faoliyatini olib bormoqda.
Hozirda oliygohning mas’ul xodimlari hamda ko‘ngilli volontyor talabalari tomonidan murojaat qiluvchilarga amaliy yordam berilmoqda.

В ЦЕЛЯХ ОБЛЕГЧЕНИЯ И РАЗМЕЩЕНИЯ СТУДЕНТОВ В СТУДЕНЧЕСКИХ ОБЩЕЖИТИЯХ И СЪЕМНЫХ КВАРТИРАХ В 2023/2024 УЧЕБНОМ ГОДУ В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ СОЗДАН ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР И ВЕДЁТСЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ПО РАЗМЕЩЕНИЮ МОЛОДЫХ ЛЮДЕЙ, НУЖДАЮЩИХСЯ В ЖИЛЬЕ, В СТУДЕНЧЕСКИЕ ОБЩЕЖИТИЯ И СЪЕМНЫЕ КВАРТИРЫ.
В целях облегчения и размещения студентов в студенческих общежитиях и съемных квартирах в 2023/2024 учебном году в Ургенчском государственном педагогическом институте создан информационный центр  и ведётся деятельность по размещению молодых людей, нуждающихся в жилье, в студенческие общежития и съемные квартиры.
В настоящее время практическую помощь абитуриентам оказывают ответственные сотрудники университета и студенты-волонтёры.