URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA TALABALARNING 2023/2024-O‘QUV YILIDA TALABALAR TURAR JOYI VA IJARA XONADONLARIGA JOYLASHISHLARIGA KO‘MAKLASHISH VA YANADA QULAYLIK YARATISH MAQSADIDA TURAR JOYGA EHTIYOJI BOR YOSHLARNI TALABALAR TURAR JOYI VA IJARA XONADONLARIGA JOYLASHTIRISH BO‘YICHA MA’LUMOTLAR MARKAZI O‘Z FAOLIYATINI OLIB BORMOQDA.
Urganch davlat pedagogika institutida talabalarning 2023/2024-o‘quv yilida talabalar turar joyi va ijara xonadonlariga joylashishlariga ko‘maklashish va yanada qulaylik yaratish maqsadida turar joyga ehtiyoji bor yoshlarni Talabalar turar joyi va ijara xonadonlariga joylashtirish bo‘yicha ma’lumotlar markazi o‘z faoliyatini olib bormoqda.
Hozirda oliygohning mas’ul xodimlari hamda ko‘ngilli volontyor talabalari tomonidan murojaat qiluvchilarga amaliy yordam berilmoqda.

FOR THE PURPOSES OF FACILITATION AND ACCOMMODATION OF STUDENTS IN STUDENT HOSTELS AND RENTED APARTMENTS, IN THE 2023/2024 ACADEMIC YEAR, AN INFORMATION CENTER HAS BEEN CREATED AND IS CONDUCTING ACTIVITIES RESOURCE TO PLACE YOUNG PEOPLE IN NEED OF HOUSING IN STUDENT DORMS AND RENTED APARTMENTS.
In order to facilitate and accommodate students in student dormitories and rented apartments in the 2023/2024 academic year, an information center has been created at the Urgench State Pedagogical Institute and activities are underway to place young people in need of housing in student dormitories and rented apartments.
Currently, practical assistance to applicants is provided by responsible university staff and student volunteers.