Xabaringiz bor Belarusda bo‘lib o‘tgan II-MDH o‘yinlari gandbol musobaqalarida O‘zbekiston qizlar terma jamoasi bronza medallarini qo‘lga kiritishdi. Bundan tashqari Toshkent shahrida gandbol bo‘yicha erkaklar va ayollar hamda 18 yoshgacha bo‘lgan yoshlar va qizlar jamoalari o‘rtasida Markaziy Osiyo ochiq chempionati o‘tkazildi. Unda Xorazm viloyatining ayollar va erkaklar jamoalari kumush medallarini qo‘lga kiritishdi va Urganchga qaytib kelishdi.
Ma’lumot uchun, Sevinch Erkaboyeva gandbol bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi sardori, 2020-2021-yil Gandbol bo‘yicha O‘zbekiston chempioni, 2022-yil O‘rtaosiyo chempioni va “Eng yaxshi to‘purar” nominatsiyasi g‘olibi, joriy oyda bo‘lib o‘tgan II MDH o‘yinlarining bronza medali sovrindori, "Xalqaro toifadagi sport ustasi".

СТУДЕНТКА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА СЕВИНЧ ЭРКАБОЕВА ПРИЗНАНА «ЛУЧШИМ ИГРОКОМ» СОРЕВНОВАНИЙ МЕЖДУ ДЕВУШКАМИ II-ИГР СНГ И НАГРАЖДЕНА СПЕЦИАЛЬНЫМ КУБКОМ.
Как известно, женская сборная Узбекистана завоевала бронзовые  медали в соревнованиях по гандболу II Игр СНГ, прошедших в Беларуси. Кроме того, в Ташкенте прошел открытый чемпионат Центральной Азии между мужскими и женскими, также между юношескими и женскими командами до 18 лет. Женская и мужская сборные Хорезмской области завоевали серебряные  медали и вернулись в Ургенч.
Для информации, Севинч Эркабаева - капитан сборной Узбекистана по гандболу , чемпионка Узбекистана по гандболу 2020-2021 годов, чемпионка Средней Азии 2022 года и номинация "Лучший бомбардир",  призер бронзовой медали II Игр СНГ, прошедших в этом месяце, также «Мастер спорта международной категории».