URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI KENGASHINING BIRINCHI MAJLISI BO'LIB O'TDI
Bugun yangi o‘quv yili boshlanishi oldidan Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining birinchi majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, Kengash raisi Feruza Madraximova va Kengash aʼzolari ishtirok etdilar.
Kengash kun tartibida:
UrDPI Kengashi tarkibiga o‘zgartirish kiritish, Kengash ish rejasini tasdiqlash;
2023/2024-o‘quv yili yakunida institut professor-o‘qituvchilari faoliyatini baholash mezonlari tartibi;
Institutda faoliyat yurituvchi tuzilmalar (soha prorektorlari, rektor tasarrufidagi bo‘limlar, Akademik litsey)ning yangi o‘quv yili uchun shakllantirilgan reja loyihalari muhokama qilindi va tasdiqlandi.
Shuningdek, 2023/2024-o‘quv yili uchun o‘quv-meyoriy hujjatlarni, Odob-axloq kodeksi, institut talabalari uchun Talabalar turar joyi to‘g‘risidagi Nizom, Xorijda malaka oshirish va stajirovka o‘tash uchun nomzodlarni saralash bo‘yicha tanlov tartibi loyihalari muhokama qilindi va tasdiqlandi.

СОСТОЯЛОСЬ ПЕРВОЕ ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА
Сегодня, перед началом нового учебного года, состоялось первое заседание Совета Ургенчского государственного педагогического института. В нем приняли участие ректор института, председатель Совета Феруза Мадрахимова и члены Совета.
В повестке дня Совета:
Внесение изменений в состав Совета УрГПИ, утверждение плана работы Совета;
Порядок критериев оценки деятельности профессорско-преподавательского состава института по итогам 2023/2024 учебного года;
Обсуждены и одобрены проекты планов на новый учебный год структур, действующих в институте (проректоры на местах, подведомственные ректору кафедры, Академический лицей).
Также были обсуждены и утверждены Положение об образовании на 2023/2024 учебный год, Кодекс поведения, Положение о размещении в общежитие студентов института, отбор кандидатов на обучение и стажировку за рубежом, проекты процедур отбора.