URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI KENGASHINING BIRINCHI MAJLISI BO'LIB O'TDI
Bugun yangi o‘quv yili boshlanishi oldidan Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining birinchi majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, Kengash raisi Feruza Madraximova va Kengash aʼzolari ishtirok etdilar.
Kengash kun tartibida:
UrDPI Kengashi tarkibiga o‘zgartirish kiritish, Kengash ish rejasini tasdiqlash;
2023/2024-o‘quv yili yakunida institut professor-o‘qituvchilari faoliyatini baholash mezonlari tartibi;
Institutda faoliyat yurituvchi tuzilmalar (soha prorektorlari, rektor tasarrufidagi bo‘limlar, Akademik litsey)ning yangi o‘quv yili uchun shakllantirilgan reja loyihalari muhokama qilindi va tasdiqlandi.
Shuningdek, 2023/2024-o‘quv yili uchun o‘quv-meyoriy hujjatlarni, Odob-axloq kodeksi, institut talabalari uchun Talabalar turar joyi to‘g‘risidagi Nizom, Xorijda malaka oshirish va stajirovka o‘tash uchun nomzodlarni saralash bo‘yicha tanlov tartibi loyihalari muhokama qilindi va tasdiqlandi.

THE FIRST MEETING OF THE URGENCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE COUNCIL WAS HELD TODAY BEFORE THE START OF THE NEW ACADEMIC YEAR. THE INSTITUTE'S RECTOR, FERUZA MADRAXIMOVA, AND COUNCIL MEMBERS ATTENDED.
During the meeting, the following issues were discussed:
- Changes to the composition of the UrSPI Council and approval of the council's work plan;
- Arrangements for evaluating the activities of the institute's professors and teachers at the end of the 2023/2024 academic year;
- Discussion and approval of the work plans for the functioning units of the institute (such as vice-rectors, administrative departments under the rectorate, and the Academic Lyceum) for the upcoming academic year.
Additionally, the meeting discussed and approved work plans for organizing documents related to academic affairs for the 2023/2024 academic year, including codes of conduct, regulations for student dormitories, selection procedures for candidates for training and internships abroad.