URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA YANGI 2023/2024-O‘QUV YILINING BOSHLANISHI VA MUSTAQILLIGIMIZNING 32 YILLIGIGA BAG‘ISHLANGAN TANTANALI TADBIR BO‘LIB O‘TDI.
Tadbirga O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar siyosati va sport vaziri o‘rinbosari Durdona Rahimova, Xorazm viloyati hokimi o‘rinbosari Nigora Qutlimurotova, O‘zbekiston Respublikasi Senati a'zosi Farog‘at Sa'dullayeva hamda Urganch davlat universitetida ko‘p yillar davomida faoliyat olib borgan fidoyi professor-o‘qituvchilar tashrif buyurdilar.
Tadbirni UrDPI rektori Feruza Madraximova ochib berdi. Bayramona kayfiyat ulashgan ushbu tadbir davomida mehmonlar bo‘lajak pedagoglarga o‘z sohasining mutaxassisi bo‘lib yetishishlarida muvaffaqiyat tiladilar.
Urganch davlat pedagogika institutida yangi 2023/2024-o‘quv yilining boshlanishi va mustaqilligimizning 32 yilligiga bag‘ishlangan tantanali tadbir "Xorazm 24" informatsion dasturi orqali efirga uzatildi.
Lavhadan oliygohimizning faxriy mehmoni, UrDU professori Sultonposhsha Masharipova va O‘zbekiston yoshlar ittifoqining faol a'zolariga beriladigan grant sohibasi Umriniso Mahmudova, grant asosida talabalikka tavsiya etilgan Guliston Ollanazarovalarning intervyulari o‘rin olgan.
URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA YANGI 2023/2024-O‘QUV YILINING BOSHLANISHI VA MUSTAQILLIGIMIZNING 32 YILLIGIGA BAG‘ISHLANGAN TANTANALI TADBIR BO‘LIB O‘TDI;urspi;urspi.uz;

В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ СОСТОЯЛОСЬ ГРАНДИОЗНОЕ МЕРОПРИЯТИЕ, ПОСВЯЩЕННОЕ НАЧАЛУ НОВОГО 2023/2024 УЧЕБНОГО ГОДА И 32-ЛЕТИЮ НАШЕЙ НЕЗАВИСИМОСТИ.
В мероприятии приняли участие заместитель министра молодежной политики и спорта Республики Узбекистан Дурдона Рахимова, заместитель акима Хорезмской области Нигора Кутлимуротова, депутат Сената Республики Узбекистан Фарогат Садуллаева, работающая в Ургенчском государственном университете много лет посещали преданные своему делу профессора и преподаватели.
Мероприятие открыла ректор УрДПИ Феруза Мадрахимова. В ходе праздничного мероприятия гости пожелали будущим учителям успехов в становлении специалистами своего дела.
Торжественное мероприятие, посвященное началу нового 2023/2024 учебного года и 32-й годовщине нашей независимости в Ургенчском государственном педагогическом институте, транслировалось в информационной программе «Хорезм 24».
Включены интервью почетного гостя нашего университета, профессора УрГУ Султанпошши Машариповой и Умринисо Махмудовой, обладательницы гранта, выдаваемого активным членам Союза молодежи Узбекистана, Гулистан Олланазаровой, рекомендованной к поступлению в аспирантуру на основании гранта. в видео.