Bugun UrDPI rektori Feruza Madraximova institit jamoasi bilan uchrashdi. Uchrashuvda institut prorektorlari, dekanlari, kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida rektor 2023-2024-o‘quv yilida amalga oshirilishi rejalashtirilgan ishlar va institut jamoasi oldida turgan vazifalar xususida to‘xtalib o‘tdi. Shuningdek, institut professor-o‘qituvchilarining ilmiy, o‘quv va ma'naviy yo‘nalishlarini o‘z ichiga olgan shaxsiy ish rejalari bo‘yicha vazifalar belgilandi.
Shu bilan birga yig‘ilish davomida soha prorektorlari o‘z yo‘nalishlari doirasida o‘quv yilidagi ish rejalari va vazifalar hamda ularning ijrosi yuzasidan taqdimot qildilar. Shuningdek, ta'lim sifati bo‘yicha professor-o‘qituvchilarning fikr mulohazalari tinglandi.

РЕКТОР УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА ВСТРЕТИЛСЯ С КОЛЛЕКТИВОМ ПРОФЕССОРОВ И ПРЕПОДАВАТЕЛЕЙ
Сегодня ректор УрГПИ Феруза Мадрахимова встретилась с коллективом института. В заседании приняли участие проректоры, деканы, заведующие кафедрами и преподаватели.
В ходе встречи ректор рассказал о работе, запланированной на 2023-2024 учебный год и задачах, стоящих перед коллективом института. Также задачи профессоров и преподавателей института были определены согласно личным планам работы, которые включают научное, образовательное и духовное направления.
Вместе с тем, в ходе встречи проректоры выступили с презентацией планов работы и задач на учебный год, а также их реализации. Также были заслушаны мнения профессоров и преподавателей о качестве образования.