Bugun UrDPI rektori Feruza Madraximova institit jamoasi bilan uchrashdi. Uchrashuvda institut prorektorlari, dekanlari, kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida rektor 2023-2024-o‘quv yilida amalga oshirilishi rejalashtirilgan ishlar va institut jamoasi oldida turgan vazifalar xususida to‘xtalib o‘tdi. Shuningdek, institut professor-o‘qituvchilarining ilmiy, o‘quv va ma'naviy yo‘nalishlarini o‘z ichiga olgan shaxsiy ish rejalari bo‘yicha vazifalar belgilandi.
Shu bilan birga yig‘ilish davomida soha prorektorlari o‘z yo‘nalishlari doirasida o‘quv yilidagi ish rejalari va vazifalar hamda ularning ijrosi yuzasidan taqdimot qildilar. Shuningdek, ta'lim sifati bo‘yicha professor-o‘qituvchilarning fikr mulohazalari tinglandi.

Today, the rector of the Ural State Pedagogical Institute Feruza Madrakhimova met with the staff of the institute. The meeting was attended by vice-rectors, deans, heads of departments and teachers.
During the meeting, the rector spoke about the work planned for the 2023-2024 academic year and the tasks facing the institute staff. Also, the tasks of the professors and teachers of the institute were determined according to personal work plans, which include scientific, educational and spiritual directions.
At the same time, during the meeting, the vice-rectors made a presentation of work plans and tasks for the academic year, as well as their implementation. The opinions of professors and teachers on the quality of education were also heard.