REKTOR VA YOSHLAR UCHRASHUVI O'TKAZILDI
Bugun kunning birinchi qismida Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova Pedagogika, Filologiya va tarix, Aniq va amaliy fanlar fakultetlarining birinchi bosqich talabalari bilan guruhlar kesimida navbati bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida rektor Davalatimiz rahbari tomonidan o'qituvchilarga berilayotgan e'tibor, ta'lim sohasidagi islohotlar bo'yicha to'xtalib o'tdi. Shuningdek, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar natijasida hr bir yosh o'z sohasining yetuk mutaxassisi bo'lib chiqishga intilishlari haqida fikr mulohazalar bildirdi.
Rektor tomonidan har bir talaba mavjud muammo va takliflarini erkin bayon qilishlari uchun har doim muloqotga tayyor ekanligi bildirildi. Bu borada talabalarga @FeruzaMadraximova_bot orqali ham murojaat qilishlari mumkinligini aytib o'tdi.

Today in the morning, the rector of the Urgench State Pedagogical Institute Feruza Madrakhimova met with first-year students of the faculties of pedagogy, philology and history, exact and applied sciences.
During the meeting, the rector spoke about the attention paid to teachers by the head of our State Fund and reforms in the field of education. She also expressed the view that through the opportunities created for youth, every young person strives to become a mature professional in his or her field.
The rector stated that every student is always ready to communicate so that he can freely express his problems and suggestions. In this regard, she mentioned that they can also contact via @FeruzaMadraximova_bot.