REKTOR VA YOSHLAR UCHRASHUVI O'TKAZILDI
Bugun kunning birinchi qismida Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova Pedagogika, Filologiya va tarix, Aniq va amaliy fanlar fakultetlarining birinchi bosqich talabalari bilan guruhlar kesimida navbati bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida rektor Davalatimiz rahbari tomonidan o'qituvchilarga berilayotgan e'tibor, ta'lim sohasidagi islohotlar bo'yicha to'xtalib o'tdi. Shuningdek, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar natijasida hr bir yosh o'z sohasining yetuk mutaxassisi bo'lib chiqishga intilishlari haqida fikr mulohazalar bildirdi.
Rektor tomonidan har bir talaba mavjud muammo va takliflarini erkin bayon qilishlari uchun har doim muloqotga tayyor ekanligi bildirildi. Bu borada talabalarga @FeruzaMadraximova_bot orqali ham murojaat qilishlari mumkinligini aytib o'tdi.

Сегодня в первой половине дня ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова встретилась со студентами первого курса факультетов педагогики, филологии и истории, точных и прикладных наук.
В ходе встречи ректор рассказал о внимании, уделяемом учителям главой нашего Госфонда, реформах в сфере образования. Она также выразила мнение, что благодаря возможностям, созданным для молодежи, каждый молодой человек стремится стать зрелым специалистом в своей области.
Ректор заявил, что каждый студент всегда готов к общению, чтобы он мог свободно высказать свои проблемы и предложения. В связи с этим она упомянула, что они также могут связаться через @FeruzaMadraximova_bot.