URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI ANIQ VA AMALIY FANLAR FAKULTETI 222-GURUH TALABASI, URGANCH TUMANI SPORT MAKTABI SPORTCHISI OLTINOY SOTIMBOYEVA 81 KG VAZN TOIFASIDA OLTIN MEDALNI QO‘LGA KIRITDI VA O‘Z VAZN TOIFASIDA MUTLAQ G‘OLIBLIKNI QO‘LGA KIRITDI.
Joriy yilning 11-17-sentabr kunlari Qozog‘iston Respublikasi Turkiston shahrida sportning boks turi bo‘yicha Yoshlar o‘rtasida "Shardara kubogi" xalqaro turniri bo‘lib o‘tdi va unda Urganch davlat pedagogika instituti Aniq va amaliy fanlar fakulteti 222-guruh talabasi, Urganch tumani sport maktabi sportchisi Oltinoy Sotimboyeva 81 kg vazn toifasida oltin medalni qo‘lga kiritdi va o‘z vazn toifasida mutlaq g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Ma'lumot uchun, ushbu nufuzli musobaqada O‘zbekiston, Qozog‘iston, Turkmaniston, Qirg‘iziston, Tojikiston respublikasidan mahoratli sportchilar ishtirok etdilar.
Oltinoy Sotimboyevani navbatdagi g‘alaba bilan samimiy muborakbod qilamiz va yangidan-yangi zafarlar tilab qolamiz!
URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI ANIQ VA AMALIY FANLAR FAKULTETI 222-GURUH TALABASI, URGANCH TUMANI SPORT MAKTABI SPORTCHISI OLTINOY SOTIMBOYEVA 81 KG VAZN TOIFASIDA OLTIN MEDALNI QO‘LGA KIRITDI VA O‘Z VAZN TOIFASIDA MUTLAQ G‘OLIBLIKNI QO‘LGA KIRITDI;urspi;urspi.uz;

11-17 СЕНТЯБРЯ ТЕКУЩЕГО ГОДА В ГОРОДЕ ТУРКЕСТАН, РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, ПРОШЕЛ МЕЖДУНАРОДНЫЙ ТУРНИР СРЕДИ ЮНОШЕЙ ПО БОКСУ «КУБОК ШАРДАРЫ», И НА ТУРНИРЕ УЧАСТВОВАЛА СТУДЕНТКА 222 - ГРУППЫ ФАКУЛЬТЕТА ТОЧНЫХ И ПРИКЛАДНЫХ НАУК УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА, СПОРТСМЕНКА СПОРТИВНОЙ ШКОЛЫ УРГЕНЧСКОГО РАЙОНА ОЛТИНОЙ СОТИМБОЕВА УРГЕНЧСКОЙ И ЗАВОЕВАЛА ЗОЛОТУЮ МЕДАЛЬ В ВЕСОВОЙ КАТЕГОР
11-17 сентября текущего года в городе Туркестан, Республика Казахстан, прошел международный турнир среди юношей по боксу «Кубок Шардары», и на турнире участвовала студентка 222 - группы факультета точных и прикладных наук Ургенчского государственного педагогического института, спортсменка спортивной школы Ургенчского района Олтиной Сотимбоева Ургенчской и завоевала золотую медаль в весовой категории до 81 кг, также одержала абсолютную победу в своей весовой категории.
Для информации, в этом престижном соревновании приняли участие опытные спортсмены из Республики Узбекистан, Казахстан, Туркменистан, Кыргызстан, Таджикистан.