BUGUN URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTINING TEXNOLOGIK TA'LIM YO'NALISHIDAGI FAOLIYAT YUZASIDAN OLIYGOHGA FRANSIYADAN DIZAYNERLAR IBTISAM EL MERABE VA MADINA NACER HAMDA "BAHOR" BRENDI ASOSCHISI NAVBAHOR BOUDOTLAR TASHRIF BUYURDILAR
Bugun Urganch davlat pedagogika institutining Texnologik ta'lim yo'nalishidagi faoliyat yuzasidan oliygohga Fransiyadan dizaynerlar Ibtisam El Merabe va Madina Nacer hamda "Bahor" brendi asoschisi Navbahor Boudotlar tashrif buyurdilar.
Ular bilan institut rektori Feruza Madraximova uchrashdi. Uchrashuv davomida institutda Texnologik ta'lim yo‘nalishidagi talabalarning imkoniyatlari, ularni tikuvchilik va kasbga yo'naltirish borasidagi amaliy ishlar bo'yicha fikr almashildi. Kelgusida talabalarning tikuvchilik va dizaynerlik faoliyati yuzasidan hamkorlikka kelishildi.

TODAY THE INSTITUTE WAS VISITED BY DESIGNERS IBTISAM EL MERABE AND MADINA NASER FROM FRANCE AND NAVBAKHOR BOULOT, FOUNDER OF THE BRAND “BAKHOR” IN CONNECTION WITH THE ACTIVITIES OF THE URGENCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE IN THE DIRECTION OF TECHNOLOGY NOLOGICAL EDUCATION.
Today, the institute was visited by designers Ibtisam El Merabe and Madina Nasser from France and Navbahor Boulot, founder of the Bahor brand, in connection with the activities of the Urgench State Pedagogical Institute in the field of technological education.
The rector of the institute, Feruza Madrakhimova, met with them. During the meeting, an exchange of views took place on the opportunities for students in the field of technological education, practical work in tailoring and their orientation in the profession. Subsequently, an agreement was reached on cooperation in the sewing and design activities of students.