BUGUN URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTINING TEXNOLOGIK TA'LIM YO'NALISHIDAGI FAOLIYAT YUZASIDAN OLIYGOHGA FRANSIYADAN DIZAYNERLAR IBTISAM EL MERABE VA MADINA NACER HAMDA "BAHOR" BRENDI ASOSCHISI NAVBAHOR BOUDOTLAR TASHRIF BUYURDILAR
Bugun Urganch davlat pedagogika institutining Texnologik ta'lim yo'nalishidagi faoliyat yuzasidan oliygohga Fransiyadan dizaynerlar Ibtisam El Merabe va Madina Nacer hamda "Bahor" brendi asoschisi Navbahor Boudotlar tashrif buyurdilar.
Ular bilan institut rektori Feruza Madraximova uchrashdi. Uchrashuv davomida institutda Texnologik ta'lim yo‘nalishidagi talabalarning imkoniyatlari, ularni tikuvchilik va kasbga yo'naltirish borasidagi amaliy ishlar bo'yicha fikr almashildi. Kelgusida talabalarning tikuvchilik va dizaynerlik faoliyati yuzasidan hamkorlikka kelishildi.

СЕГОДНЯ ИНСТИТУТ ПОСЕТИЛИ ДИЗАЙНЕРЫ ИБТИСАМ ЭЛЬ МЕРАБЕ И МАДИНА НАСЕР ИЗ ФРАНЦИИ И НАВБАХОР БОУЛОТ, ОСНОВАТЕЛЬ БРЕНДА «БАХОР» В СВЯЗИ С ДЕЯТЕЛЬНОСТЬЮ УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА ПО НАПРАВЛЕНИЮ ТЕХНОЛОГИЧЕСКОГО ОБРАЗОВАНИЯ.
Сегодня институт посетили дизайнеры Ибтисам Эль Мерабе и Мадина Насер из Франции и Навбахор Боулот, основатель бренда «Бахор» в связи с деятельностью Ургенчского государственного педагогического института по направлению технологического образования.
С ними встретилась ректор института Феруза Мадрахимова . В ходе встречи состоялся обмен мнениями о возможностях студентов по направлению технологического образования, практической работе по пошиву одежды и их ориентации в профессии . В дальнейшем была достигнута договоренность о сотрудничестве в швейной и дизайнерской деятельности студентов.