OLIY TA’LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRLIGINING ISHCHI GURUHI TOMONIDAN XOTIN-QIZLAR FAOLIYATI O‘RGANILDI
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2023-yil 15-sentabrdagi 419-sonli buyrug‘iga ko‘ra, respublika bo‘ylab oliygohlarning Xotin-qizlar maslahat kengashi raislari faoliyati va ularga yaratilgan shart-sharoitlarni o‘rganish bo‘yicha ishchi guruh faoliyat olib bormoqda.
Shu munosabat bilan bugun Urganch davlat pedagogika institutida o‘rganish olib borildi hamda institut Xotin-qizlar maslahat kengashi faoliyati, talaba-qizlarga yaratilgan sharoitlar, "Qizlarjon" klubi faoliyati kabi bir qator masalalar o‘rganilib, sarhisob qilindi, yutuq va kamchiliklar tahlil qilinib, tegishli tavsiyalar berildi.

РАБОЧАЯ ГРУППА МИНИСТЕРСТВА ВЫСШЕГО ОБРАЗОВАНИЯ, НАУКИ И ИННОВАЦИЙ ИЗУЧИЛА ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ЖЕНЩИН И ДЕВУШЕК
Согласно приказу Министра высшего образования, науки и инноваций № 419 от 15 сентября 2023 года рабочая группа действует по изучению деятельности председателей Женского консультативного совета вузов по республике и созданных для них условий.
В связи с этим сегодня в Ургенчском государственном педагогическом институте было проведено исследование, изучен и обобщен ряд вопросов, таких как деятельность Женского консультативного совета института, условия, созданные для студентов, деятельность клуба «Кизларжон». Проанализированы достижения и недостатки, даны соответствующие рекомендации.