TURKIYA PROFESSORLARI TALABALARGA SEMINAR-TRENING O‘TDILAR
Yuqorida xabar berganimizdek, bugun Urganch davlat pedagogika institutiga Turkiyaning Necmettin Erbakan universiteti Pedagogika va psixologiya bo‘limi rahbari, professor Erdal Hamarta hamda Tasviriy san’at bo‘yicha mutaxassis, professor Hatiche Kubralar tashrif buyurdilar.
Mehmonlar institut rektori Feruza Madraximova bilan uchrashuvdan so‘ng Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi hamda Musiqa ta’limi yo‘nalishi talabalariga seminar-trening o‘tdilar. Trening davomida inson va psixologiya, ruhiyat va jamiyat, sababiyat va oqibat masalalariga, shuningdek, tasviriy san’atning inson ruhiyati va milliylik bilan bog‘liqligi, o‘zbek va turk millatlarining mushtarak go‘zal urf-odat va san’atlari haqida fikr-mulohazalar bayon qilindi.
Musiqa ta'limi yo‘nalishi talabalari tomonidan kuylangan o‘zbek va turk millatlarining kuy va qo‘shiqlari barchaning ko‘nglidan birdek joy oldi.

As we reported above, today Urganch State Pedagogical Institute was visited by Professor Erdal Hamarta, Head of Pedagogy and Psychology Department of Necmettin Erbakan University of Turkey, and Professor Hatiche Kubralar, Specialist in Visual Arts.
After the meeting with the rector of the institute, Feruza Madrakhimova, the guests had a seminar-training for the students of  Arts and Engineering Graphics and Music Education. During the training, the issues of humanity and psychology, psyche and society, cause and effect, as well as the connection of visual art with the human psyche and nationality, common beautiful customs and arts of the Uzbek and Turkish nations were discussed. comments were made.
The songs and tunes of Uzbek and Turkish nationalities, sung by the students of music education, won the hearts of everyone.