URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA OLIY TA'LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRLIGI HUZURIDAGI TALABA VA O‘QUVCHILARNING IJTIMOIY FAOLLIGINI OSHIRISH MARKAZI RAHBARI RAVSHANBEK XUDAYBERGANOV O‘RGANISH ISHLARINI OLIB BORDI.
Jarayon davomida Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Davronbek Yusupov ishtirokida institutdagi maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlar, “Qalqon” jamoatchilik guruhi va uning faoliyati, yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishga qaratilgan ishlar atroflicha o‘rganildi.
Shuningdek, yoshlar bilan ishlash, huquqbuzarlik va jinoyatchilikning oldini olish bo‘yicha mas’ullar, bo‘lim boshliqlari, psixologlar faoliyatiga doir ishlar holati ham tahlil qilinib, taklif va tavsiyalar berildi.urspi;urspi.uz;urspi;urspi.uz;urspi;urspi.uz;

РАВШАНБЕК ХУДАЙБЕРГАНОВ, РУКОВОДИТЕЛЬ ЦЕНТРА ПОВЫШЕНИЯ СОЦИАЛЬНОЙ АКТИВНОСТИ СТУДЕНТОВ И ШКОЛЬНИКОВ ПРИ МИНИСТЕРСТВЕ ВЫСШЕГО ОБРАЗОВАНИЯ, НАУКИ И ИННОВАЦИЙ, ПРОВЕЛ ИЗУЧЕНИЕ В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ.
В ходе процесса, при участии первого проректора по делам молодежи и духовно-просветительской работе Давронбека Юсупова, были рассмотрены духовно-просветительские процессы института, общественная группа «Щит» и ее деятельность, а также были тщательно изучены способы проведения свободного времени молодежи.
Также проанализировано состояние дел по работе с молодежью, сотрудниками органов по борьбе с преступностью и криминализацией, руководителями ведомств, психологами, даны предложения и рекомендации.