BUGUN URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI TOMONIDAN O‘ZBEK TILIGA DAVLAT TILI MAQOMI BERILGANLIGINING 34 YILLIGI MUNOSABATI BILAN URGANCH SHAHRI MARKAZIDAGI JALOLIDDIN MANGUBERDI YODGORLIK MAJMUASI POYIDA BAYRAM KO‘RGAZMALARI VA TANTANALI QISM TASHKIL QILINDI.
Oliygohimizning iqtidorli talaba-yoshlari tomonidan jonli ijroda, zavq bilan kuylangan kuy va qo‘shiqlar, go‘zal raqslar barchaga birdek bayram kayfiyati ulashdi!
TIL – davlat timsoli, mulki, ruhi, millatning madaniy va ma’naviy boyligi, xalqning madaniyati, urf-odati, uning turmush tarzi, tarixidir.

СЕГОДНЯ, ПО СЛУЧАЮ 34-Й ГОДОВЩИНЫ ПРИСВОЕНИЯ УЗБЕКСКОМУ ЯЗЫКУ СТАТУСА ГОСУДАРСТВЕННОГО, У ПОДНОЖИЯ МЕМОРИАЛЬНОГО КОМПЛЕКСА ДЖАЛОЛИДДИНА МАНГУБЕРДИ В ЦЕНТРЕ ГОРОДА БЫЛИ ОРГАНИЗОВАНЫ УРГЕНЧСКИМ ГОСУДАРСТВЕННЫМ ПЕДАГОГИЧЕСКИМ ИНСТИТУТОМ ПРАЗДНИЧНЫЕ ВЫСТАВКИ И ТОРЖЕСТВЕННАЯ ЧАСТЬ.
Музыка и песни, красивые танцы, исполненные вживую талантливыми студентами нашего института, подарили всем праздничное настроение!
ЯЗЫК – это символ государства, имущества, духа, культурного и духовного богатства нации, культуры, традиций, образа жизни и истории нации!