BUGUN URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI TOMONIDAN O‘ZBEK TILIGA DAVLAT TILI MAQOMI BERILGANLIGINING 34 YILLIGI MUNOSABATI BILAN URGANCH SHAHRI MARKAZIDAGI JALOLIDDIN MANGUBERDI YODGORLIK MAJMUASI POYIDA BAYRAM KO‘RGAZMALARI VA TANTANALI QISM TASHKIL QILINDI.
Oliygohimizning iqtidorli talaba-yoshlari tomonidan jonli ijroda, zavq bilan kuylangan kuy va qo‘shiqlar, go‘zal raqslar barchaga birdek bayram kayfiyati ulashdi!
TIL – davlat timsoli, mulki, ruhi, millatning madaniy va ma’naviy boyligi, xalqning madaniyati, urf-odati, uning turmush tarzi, tarixidir.

TODAY, ON THE OCCASION OF THE 34TH ANNIVERSARY OF THE GRANTING OF THE STATE LANGUAGE STATUS TO THE UZBEK LANGUAGE BY THE URGANCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE, HOLIDAY EXHIBITIONS AND A CEREMONIAL PART WERE ORGANIZED AT THE BASE OF THE JALOLIDDIN MANGUBERDI MEMORIAL COMPLEX IN THE CENTER OF THE CITY OF URGANCH.
Live performances by the talented students of our university, joyfully sung tunes and songs, beautiful dances shared a festive mood with everyone!
LANGUAGE is a symbol of the state, property, spirit, cultural and spiritual wealth of the nation, culture, tradition, lifestyle and history of the nation!