ЖОРИЙ ЙИЛНИНГ 25 ОКТЯБРИДАН 1 ДЕКАБРИГАЧА БУТУН МАМЛАКАТИМИЗ БЎЙЛАБ “ЯШИЛ МАКОН” УМУММИЛЛИЙ ЛОЙИҲАСИ ДОИРАСИДА КУЗГИ КЎЧАТ ЭКИШ МАВСУМИ ЎТКАЗИЛАДИ. МАВСУМ БОШЛАНИШИ ОЛДИДАН УРГАНЧ ТУМАНИДА ДАВЛАТ ВА ЖАМОАТ ТАШКИЛОТЛАРИ, ОЛИЙ ТАЪЛИМ МУАССАСАЛАРИ ВАКИЛЛАРИ, НУРОНИЙЛАР, МАДАНИЯТ ВА САНЪАТ НАМОЯНДАЛАРИ, ТАНИҚЛИ СПОРТЧИЛАР, ЁШЛАР ИШТИРОКИДА ВИЛОЯТ КЎРГАЗМАЛИ СЕМИНАРИ ЎТКАЗИЛДИ. ТАДБИРДА УРГАНЧ ДАВЛАТ П
Тадбирда вилоят ҳокими Жўрабек Рахимов сўзга чиқиб, кузда экиш учун етарли миқдорда воҳамизнинг тупроқ ҳамда иқлим шароитига мос мевали ва манзарали дарахт  кўчатлари етиштирилгани, эндиги вазифа тайёр кўчатларни белгиланган муддатда, агротехнология талаблари асосида ўтқазиш ва тўғри парваришлашни йўлга қўйишдан иборат эканлигини таъкидлади.

FROM OCTOBER 25 TO DECEMBER 1 OF THIS YEAR, THE AUTUMN PLANTING SEASON WILL BE HELD THROUGHOUT OUR COUNTRY AS PART OF THE NATIONAL PROJECT "GREEN SPACE". BEFORE THE START OF THE SEASON, A REGIONAL EXHIBITION SEMINAR WAS HELD IN URGANCH DISTRICT WITH THE PARTICIPATION OF STATE AND PUBLIC ORGANIZATIONS, REPRESENTATIVES OF HIGHER EDUCATION INSTITUTIONS, LUMINARIES, REPRESENTATIVES OF CULTURE AND ART,
Speaking at the event, the governor of the region, Jorabek Rakhimov, said that enough fruit and ornamental tree seedlings suitable for the soil and climatic conditions of our oasis were grown for planting in the fall, and now the task is to plant the ready seedlings on the basis of the agrotechnology requirements and establish proper care.