ЖОРИЙ ЙИЛНИНГ 25 ОКТЯБРИДАН 1 ДЕКАБРИГАЧА БУТУН МАМЛАКАТИМИЗ БЎЙЛАБ “ЯШИЛ МАКОН” УМУММИЛЛИЙ ЛОЙИҲАСИ ДОИРАСИДА КУЗГИ КЎЧАТ ЭКИШ МАВСУМИ ЎТКАЗИЛАДИ. МАВСУМ БОШЛАНИШИ ОЛДИДАН УРГАНЧ ТУМАНИДА ДАВЛАТ ВА ЖАМОАТ ТАШКИЛОТЛАРИ, ОЛИЙ ТАЪЛИМ МУАССАСАЛАРИ ВАКИЛЛАРИ, НУРОНИЙЛАР, МАДАНИЯТ ВА САНЪАТ НАМОЯНДАЛАРИ, ТАНИҚЛИ СПОРТЧИЛАР, ЁШЛАР ИШТИРОКИДА ВИЛОЯТ КЎРГАЗМАЛИ СЕМИНАРИ ЎТКАЗИЛДИ. ТАДБИРДА УРГАНЧ ДАВЛАТ П
Тадбирда вилоят ҳокими Жўрабек Рахимов сўзга чиқиб, кузда экиш учун етарли миқдорда воҳамизнинг тупроқ ҳамда иқлим шароитига мос мевали ва манзарали дарахт  кўчатлари етиштирилгани, эндиги вазифа тайёр кўчатларни белгиланган муддатда, агротехнология талаблари асосида ўтқазиш ва тўғри парваришлашни йўлга қўйишдан иборат эканлигини таъкидлади.

С 25 ОКТЯБРЯ ПО 1 ДЕКАБРЯ ТЕКУЩЕГО ГОДА ПО ВСЕЙ НАШЕЙ СТРАНЕ ПРОЙДЕТ ОСЕННЯЯ ПОСЕВНАЯ В РАМКАХ НАЦИОНАЛЬНОГО ПРОЕКТА «ЗЕЛЕНОЕ ПРОСТРАНСТВО». ПЕРЕД НАЧАЛОМ СЕЗОНА В УРГЕНЧСКОМ РАЙОНЕ ПРОШЕЛ РЕГИОНАЛЬНЫЙ ВЫСТАВОЧНЫЙ СЕМИНАР С УЧАСТИЕМ ГОСУДАРСТВЕННЫХ И ОБЩЕСТВЕННЫХ ОРГАНИЗАЦИЙ, ПРЕДСТАВИТЕЛЕЙ ВЫСШИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ, КОРИФЕЕВ, ПРЕДСТАВИТЕЛЕЙ КУЛЬТУРЫ И ИСКУССТВА, ИЗВЕСТНЫХ СПОРТСМЕНОВ, МОЛОДЕЖИ.
Выступая на мероприятии хаким области Жорабек Рахимов сообщил, что для посадки осенью выращено достаточное количество саженцев плодовых и декоративных деревьев, подходящих для почвенно-климатических условий нашего оазиса, и теперь стоит задача посадить уже готовые саженцы. Исходя из требований агротехники и устанавливают правильный уход.