URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA “YASHIL MAKON” UMUMMILLIY LOYIHASI DOIRASIDA KUZGI KO'CHAT EKISH MAVSUMI OLIB BORILMOQDA. OLIYGOH HUDUDINING YANADA KO‘RKAM VA GO‘ZAL BO‘LISHIDA INSTITUTNING PROFESSOR-O‘QITUVCHILARI, TALABA-YOSHLARI HAM O‘Z HISSALARINI QO‘SHMOQDALAR.
Kuzgi mavsumda 100 ta pavloniya, 50 ta katalpa, 50 ta akatsiya, 50 ta chappa tut,  75 ta olcha, 75 ta nok, 75 ta o‘rik, 75 ta nok va 150 ta ko‘p yillik gullar, jami 600 tup mevali va manzarali ko‘chat ekish uchun shartnoma tuzildi va jarayon boshlab yuborildi.

УРГЕНЧСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ ИНСТИТУТ ПРОВОДИТ ОСЕННЮЮ ПОСЕВНУЮ КАМПАНИЮ В РАМКАХ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОГО ПРОЕКТА «ЗЕЛЕНОЕ ПРОСТРАНСТВО»
Ургенчский государственный педагогический институт проводит осеннюю посевную кампанию в рамках общенационального проекта «Зеленое пространство».
Профессора и преподаватели института и студенты также вносят свой вклад в то, чтобы сделать территорию вуза более привлекательной и красивой.
50 елей, 100 павловний, 50 катальп, 50 акаций, 50 шелковиц, 75 вишен, 75 груш, 75 абрикосов, 75 груш и 150 многолетних цветов осенью. Подписан контракт на посадку всего 600 фруктовых и декоративных деревьев и ведется процесс по нему.