BOKS BO‘YICHA O‘TKAZILGAN #OSIYO_CHEMPIONATI SOVRINDORLARI URGANCH SHAHRIDA KUTIB OLINDI
Xabaringiz bor Urganch davlat pedagogika instituti Jismoniy madaniyat yo‘nalishi talabasi Oltinoy Sotimboyeva Qozog‘istonning Ostona shahrida joriy yilning 23-oktabr 3-noyabr kunlari bo‘lib o‘tgan Osiyo chempionatida sportning boks turi bo‘yicha 81 kg vazn toifasida oltin medalni qo‘lga kiritdi hamda Osiyo boks konfederatsiyasining e’tirofiga ko‘ra 2022-2023-yildagi Osiyoning eng yaxshi bokschisi deb topildi.
Shuningdek, yana bir talabamiz Jismoniy madaniyat yo‘nalishining 234-guruh talabasi Sitora Baxodirova ham boks sport turi bo‘yicha 63 kg vazn toifasida bronza medalni qo‘lga kiritdi.
Bugun ushbu sportchi-talabalarimiz Urganch vokzalida Urganch davlat pedagogika instituti jamoasi, shuningdek, Xorazm viloyati yoshlar siyosati va sport boshqarmasi xodimlari hamda boshqa mas'ullar ishtirokida tantanali kutib olindi.
Talabalarimizga yangidan-yangi zafarlar tilab qolamiz va O‘zbekiston bayrog‘ini yanada ko‘klarga ko‘tarishlariga ishonamiz!

WINNERS OF THE #ASIAN_CHAMPIONSHIP IN BOXING WERE WELCOMED IN THE CITY OF URGANCH
As you know Oltinoy Sotimboyeva, a student of the Physical Education  Faculty  of the Urganch State Pedagogical Institute, won the gold medal in the 81 kg weight category at the Asian Championship in boxing, which was held on October 23, November 3 this year in Astana, Kazakhstan.  She was recognized as the best Asian boxer in 2022-2023 by the Asian Boxing Confederation.
Another of our students, Sitora Bakhodirova, a student of the 234th group of the Physical Education Faculty, also won a bronze medal in the 63 kg weight category in the boxing sport.
Today, these athletes-students were solemnly welcomed at the Urganch railway station with the participation of the team of the Urganch State Pedagogical Institute, as well as the representatives of the youth policy and sports department of Khorezm region and other officials.
We wish our students new victories and believe that they will raise the flag of Uzbekistan even higher!