BOKS BO‘YICHA O‘TKAZILGAN #OSIYO_CHEMPIONATI SOVRINDORLARI URGANCH SHAHRIDA KUTIB OLINDI
Xabaringiz bor Urganch davlat pedagogika instituti Jismoniy madaniyat yo‘nalishi talabasi Oltinoy Sotimboyeva Qozog‘istonning Ostona shahrida joriy yilning 23-oktabr 3-noyabr kunlari bo‘lib o‘tgan Osiyo chempionatida sportning boks turi bo‘yicha 81 kg vazn toifasida oltin medalni qo‘lga kiritdi hamda Osiyo boks konfederatsiyasining e’tirofiga ko‘ra 2022-2023-yildagi Osiyoning eng yaxshi bokschisi deb topildi.
Shuningdek, yana bir talabamiz Jismoniy madaniyat yo‘nalishining 234-guruh talabasi Sitora Baxodirova ham boks sport turi bo‘yicha 63 kg vazn toifasida bronza medalni qo‘lga kiritdi.
Bugun ushbu sportchi-talabalarimiz Urganch vokzalida Urganch davlat pedagogika instituti jamoasi, shuningdek, Xorazm viloyati yoshlar siyosati va sport boshqarmasi xodimlari hamda boshqa mas'ullar ishtirokida tantanali kutib olindi.
Talabalarimizga yangidan-yangi zafarlar tilab qolamiz va O‘zbekiston bayrog‘ini yanada ko‘klarga ko‘tarishlariga ishonamiz!

ПОБЕДИТЕЛЕЙ #OSIYO_CHEMPIONATI ПО БОКСУ ВСТРЕТИЛИ В УРГЕНЧЕ
Знаете ли вы, что студентка педагогического факультета направления физической культуры Ургенчского государственного педагогического института Олтиной Сотимбоева завоевала золотую медаль в весовой категории до 81 кг на чемпионате Азии, проходившем в Астане, Казахстан, 23 октября 3 ноября этого года в в категории "бокс" и была признана лучшим боксёром Азии 2022-2023 годов Азиатской конфедерацией бокса .
Другая наша студентка, Ситора Баходирова, студентка 234-й группы педагогического факультета направления физической культуры, также завоевала бронзовую медаль в весовой категории до 63 кг по боксу.
Сегодня этих спортсменов-студентов торжественно встречали на железнодорожном вокзале Ургенча при участии команды Ургенчского государственного педагогического института, а также сотрудников управления молодежной политики и спорта Хорезмской области и других должностных лиц.