URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA “OTA-ONALAR VA USTOZLAR” BOG‘I TASHKIL QILINDI
Bugun oliygoh rahbariyati, professor-o'qituvchilari, volontyor talabalaridan iborat jamoa ishtirokida ushbu bog‘ga 65 tub nok hamda 45 tub olma ko‘chati, jami 110 tub mevali ko‘chatlar ekildi.
Ma'lumot uchun, Respublikamiz bo‘ylab joriy yilning 25-oktabrida start olgan #Yashil_makon umummilliy loyihasi doirasida ko‘chat ekish jarayonlari 1-dekabrgacha davom etadi.
Institut hududiga hozirga qadar ekilgan ko‘chatlar tagidagi begona o‘tlar tozalanib, muntazam ravishda sug‘orish ishlari olib borilmoqda. Har bir hudud va ulardagi daraxt va butalar fakultetlar, kafedralar, professor-o‘qituvchilar hamda doktorantlarga biriktirilgan.

"PARENTS AND TEACHERS" PARK WAS ORGANIZED AT URGANCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE
Today, 65 pear and 45 apple seedlings, 110 fruit seedlings in total were planted in this garden with the participation of the university's management, professors, teachers, and volunteer students.
For information, within the framework of the nationwide project #Green_space, which started on October 25 of this year, the process of planting seedlings will continue until December 1.
Weeds are being cleaned from under the seedlings planted on the territory of the institute, and regular watering is being carried out. Each area and its trees and shrubs are assigned to faculties, departments, professors and teachers and doctoral students.