URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA “REKTOR BOG‘I” TASHKIL QILINDI
Bugun oliygoh rahbariyati, professor-o'qituvchilari, volontyor talabalaridan iborat jamoa ishtirokida ushbu bog'ga 40 tub manzarali va mevali daraxtlar ekildi.
Ma'lumot uchun, Urganch davlat pedagogika instituti hududiga jami 800 tub manzarali, mevali daraxtlar va buta ko‘chatlari ekish rejalashtirilgan bo‘lib, bugungi kunga kelib 1010 tub ko‘chat ekildi va  reja 126 foizga bajarildi.
“Yashil makon” umummilliy loyihasi nafaqat yashillik va musaffolikni bizga qaytardi, balki qizg'in ilm va o'quv jarayonlarining fidoiy insonlarini bir nihol atrofida birlashtirdi ham!

В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ ОРГАНИЗОВАН «САД РЕКТОРА»
Сегодня в этом саду при участии руководства университета, профессоров и студентов-волонтеров посажено 40 декоративных и плодовых деревьев.
Для справки, всего на территории Ургенчского государственного педагогического института планируется высадить 800 саженцев декоративных, плодовых деревьев и кустарников, на сегодняшний день высажено 1010 саженцев , план выполнен на 126% .
Национальный проект «Зеленое пространство» не только вернул нам зелень и чистоту, но и объединил вокруг одного ростка преданных людей напряженной науки и образовательного процесса!