URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA “REKTOR BOG‘I” TASHKIL QILINDI
Bugun oliygoh rahbariyati, professor-o'qituvchilari, volontyor talabalaridan iborat jamoa ishtirokida ushbu bog'ga 40 tub manzarali va mevali daraxtlar ekildi.
Ma'lumot uchun, Urganch davlat pedagogika instituti hududiga jami 800 tub manzarali, mevali daraxtlar va buta ko‘chatlari ekish rejalashtirilgan bo‘lib, bugungi kunga kelib 1010 tub ko‘chat ekildi va  reja 126 foizga bajarildi.
“Yashil makon” umummilliy loyihasi nafaqat yashillik va musaffolikni bizga qaytardi, balki qizg'in ilm va o'quv jarayonlarining fidoiy insonlarini bir nihol atrofida birlashtirdi ham!

RECTOR'S GARDEN" WAS ORGANIZED AT URGANCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE
Today, 40 ornamental and fruit trees were planted in this garden with the participation of the university's management, professors, and volunteer students.
For information, it is planned to plant a total of 800 ornamental, fruit tree and shrub seedlings on the territory of the Urganch State Pedagogical Institute, and 1010 seedlings have been planted to date, and the plan has been fulfilled by 126%.
The nationwide project "Green Space" not only returned greenness and purity to us, but also united devoted people of intense science and educational processes around one sprout!