URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI REKTORI FERUZA MADRAXIMOVA VA FILOLOGIYA VA TARIX FAKULTETI DEKANI NARGIZA MASHARIPOVA XORAZM VILOYATI HOKIMLIGI DELEGATSIYASI BILAN XITOY XALQ RESPUBLIKASINING TURLI HUDUD VA SHAHARLARIDA (PEKIN, LANDJOU, GUANGXI NANNING, FANGCHENGGANG) XIZMAT SAFARIDA BO'LMOQDALAR
Avval xabar berganimizdek, Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova va Filologiya va tarix fakulteti dekani Nargiza Masharipova Xorazm viloyati hokimligi delegatsiyasi bilan Xitoy Xalq Respublikasining turli hudud va shaharlarida (Pekin, Landjou, Guangxi Nanning, Fangchenggang) xizmat safarida bo'lmoqdalar.
Bugun Fangchenggang shahrida xalqaro innovatsiya va hamkorlik forumi davom etmoqda. Forum doirasida turli mamlakatlarning delegatlari bilan muloqotlar bo'lib o'tmoqda. Xizmat safari Fangchenggang shahridan keyin Nanning shahrida davom etadi, u yerda Guanhxi hududidagi OTMlar bilan muloqotlar o'tkazilishi rejalashtirilgan.

FERUZA MADRAKHIMOVA, RECTOR OF THE URGANCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE, AND NARGIZA MASHARIPOVA, DEAN OF THE FACULTY OF PHILOLOGY AND HISTORY, ARE ON A BUSINESS TRIP TO DIFFERENT REGIONS AND CITIES OF THE PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA (BEIJING, LANDZHOU, GUANGXI NANNING, FANGCHENGGANG) WITH THE DELEGATION OF THE KHOREZM REGION'S ADMINISTRATION
As we previously reported, Feruza Madrakhimova, rector of the Urganch State Pedagogical Institute, and Nargiza Masharipova, dean of the Faculty of Philology and History, are on a business trip to different regions and cities of the People's Republic of China (Beijing, Landzhou, Guangxi Nanning, Fangchenggang) with the delegation of the Khorezm region's administration.
Today, the International Innovation and Cooperation Forum continues in Fangchenggang. Dialogues with delegates from different countries are taking place within the framework of the forum. After Fangchenggang, the tour will continue to Nanning, where it is planned to hold dialogues with HEIs in Guanxi.